SP 2021., skupina E, 2. kolo, 16.01.2021, 18:00 h
Austrija 28:35 Francuska
Francuska

Francuska rutinski odradila posao protiv Austrijanaca

Branimir Korać • subota, 16.01.2021.

Nakon velike pobjede protiv Norveške, Francuska je imala na rasporedu dva na papiru lakša susreta. Prvi je uistinu bio takav, protiv Austrije je slavila u trećoj brzini...

Konačnih 35:28 potvrđuje tko je bio bolji protivnik, Francuska ima znatno kvalitetniju reprezentaciju i nije dopustila iznenađenje. Čak štoviše, ostaje dojam da je mogla i do znatno uvjerljivije pobjede.

I Austrija i Francuska svoje "finale" imali su u prvom kolu, Francuzi u tamo igrali protiv Norveške i upisali pobjedu koja će im vjerojatno donijeti prvo mjesto u skupini dok su Austrijanci izgubili od Švicarske i završit će na dnu te ostati bez sljedeće runde natjecanja.

Austrijanci su u ovom susretu imali aktivan rezultat samo u prvih pet minuta. Nakon toga Guigou, Mem i Tournat napravili su seriju 3:0 i odveli svoju reprezentaciju na 6:3 te je Francuska u nastavku poluvremena održavala prednost bez ikakvih problema te na odmor odnijela vodstvo 17:13.

U drugom poluvremenu odvajanje se nastavilo, prednost je nastavila rasti sve do maksimalnih plus osam. Tu su Francuzi usporili i samo održavali prednost.

Inače Francuzi nikada nisu bili reprezentacija koja će nemilice gaziti svih 60 minuta iako su imali kvalitetu za to i mogli su. Oni su jednostavno igrali koliko im je bilo dovoljno za pobjedu.

Ovdje su slavili 35:28, a nitko nije postigao više od četiri pogotka koliko su zabili Guigou, Ludovic Fabregas i Hugo Descat. Vincent Gerard skupio je 17 obrana. Kod Austrije Tobias Wagner zabio je sedam golova dok je Lukas Hutecek dodao šest.