SP 2021., skupina C, 2. kolo, 17.01.2021, 18:00 h
Suci: Youcef Belkhiri (Alžir), Sid Ali Hamidi (Alžir)
20:28(11:12) Hrvatska
Hrvatska

Angola nije izdržala, Hrvatska u nastavku upisala visoku pobjedu

Branimir Korać • nedjelja, 17.01.2021.

Hrvatska je odigrala bolju utakmicu nego protiv Japana u prvom kolu te je upisala pobjedu 28:20. Prvo poluvrijeme donijelo je mučenje, ali u nastavku je Hrvatska bila bolja...

UKUPNO2875/74

Dva lica Hrvatske u dvoboju protiv Angole. U prvom poluvremenu dosta loše, Hrvatska nije igrala dobro, imala je puno problema, ponajviše s padovima koncentracije, ali zato je u drugom dijelu ipak bila bolja i upisala pobjedu.

Prvo polubvrijeme bilo je na tragu utakmice s Japanom, kao da je nedostajalo samopouzdanja i u fazi obrane i u fazi napada. Nastavak je ipak bio bolji, čvršći, greške Angolaca su se kažnjavale i Hrvatska je izgledala bolje.

U prvih 45 minuta igralo se na mahove, serija jednih pa serija drugih i u konačnici Hrvatska je imala na odmoru vodstvo 12:11. S obzirom da je Angola imala i dva gola prednosti, pa je vodila 11:10 minutu prije kraja, rezultat i nije bio tako loš.

U nastavku susreta Hrvatska je izgledala odlučnije i nakon što je Angola smanjila na 14:13, uslijedila je hrvatska serija 4:0 za napokon bijeg na pet razlike.

Uspjela se Angola vratiti, to jest smanjiti na minus tri nakon čega uz dva gola Martinovića te po jedan Marića i Čupića Hrvatska odlazi na 23:16.

Više nije bilo dvojbe tko će slaviti, jedino je bilo upitno koji će rezultat na kraju stajati na semaforu.

Završilo je 28:20, uvjerljivom pobjedom Hrvatske, dobrom pobjedom za podizanje samopouzdanja.

Najbolji kod Hrvatske bili su Čupić sa šest golova i Martinović s pet dok je Ivan Pešić skupio sedam obrana.

Kod Angole Edvaldo Ferreira skupio je četiri gola, ali i tri isključenja.