SP 2021., skupina A, 3. kolo, 19.01.2021, 20:30 h
Njemačka 28:29 Mađarska
Mađarska

Mate Lekai golom pet sekundi prije kraja srušio Njemačku

Branimir Korać • utorak, 19.01.2021.

U borbi za prvo mjesto u skupini A Svjetskog prvenstva u Egiptu Mađarska je nakon velike borbe svladala Njemačku s 29:28...

Mađari su prvoplasirana reprezentacije skupine A, upisali su sve tri pobjede i maksimalnih četiri boda prenose u drugi krug. U trećem kolu svladali su Njemačku s 29:28.

Velika pobjeda za Mađare, ali i zaslužena. Njemačka je najvećim dijelom susreta bila u zaostatku, uspjela je u drugom dijelu u jednom trenutku okrenuti situaciju na svoju stranu, međutim uporni Mađari ponovno su poveli i na kraju golom Mate Lekaija upisali su pobjedu.

Njemačka je rano ušla u zaostatak i mađarska je u prvioh 15 minuta već stvorila raszliku. Serijom 5:1 povela je 10:6 sredinom prvog dijela i držala je prednost sve do završnice prvog poluvremena.

Tu je uslijedio odgovor Nijemaca koji vežu četiri pogotka i koriste mali pad Mađarske te se na odmor odlazi s vodstvom Mađara 15:14.

U drugom dijelu dugo se nigralo gol za gol, a nakon što je Njemačka kratko povela, u zadnjih pet minuta Dominik Mathe i Bence Banhidi vraćaju vodstvo na stranu Mađarske.

U zadnjoj minuti Patrick Groetzki s krila poravnava na 28:28, ali u zadnjem napadu pet sekundi prije kraja Mate Lekai zabija za 29:28.

U zadnjih pet sekundi Njemačka nije uspjela doći do šuta, obrana Mađarske dobro je zaustavila Paula Druxa i Mađari odnose pobjedu.

Po osam golova postigli su Dominik Mathe i Bence Banhidi, a kod Njemačke Marcel Schiller zabio je sedam golova dok je Philipp Weber dodao pet golova.