SP 2021., skupina D, 3. kolo, 19.01.2021, 18:00 h
Bahrein
Bahrein 34:27 DR Kongo

Bahrein dobio bitku za treće mjesto, Kongo završio bez bodova

Mihaela Bradovski • utorak, 19.01.2021.

Bahrein je izbjegao posljednje mjesto u svojoj skupini. U trećem kolu slavio je 34:27 protiv Konga i igrat će u drugoj rundi natjecanja...

Treće kolo skupine D donijelo je borbu za treću poziciju između Bahreina i Konga. Azijski predstavnik uoči početka dvoboja slovio je za favorita, nakon što je protiv Danske, a posebno Argentine pokazao više od svog današnjeg protivnika.

Već na otvaranju dvoboja Bahrein stiže do prve serije, a nakon idućih šest minuta igre pogodak za pogodak uslijedila su najveća uzbuđenja u tom prvom dijelu. Prva je u naletu bila momčad Konga, koja je u tri minute 5:7 pretvorila u 9:7 da bi ekspresno svojom 5:0 serijom odgovorio i Bahrein. Dva pogotka prednosti uoči odmora postavio je Salman.

Gotovo punih 15 minuta drugog dijela igralo se pogodak za pogodak, oprez je bio prisutan i vidljiv u igri oba sastava i teško je bilo reći tko će prvi preuzeti rizik. Kongo je u 44. minuti stigao na korak do izjednačenja no već iduću minutu Alsayyad postiže dva brza pogotka, u mini seriji je desetak minuta kasnije i Mahfoodh i tada se igra Afrikanaca do kraja raspala.

U posljednje četiri minute u listu strijelaca dva se puta upisao Kiangebeni dok su na drugoj strani u istom periodu precizni bili Mahfoodh te po dva puta Eid i Saad.

Još je jednom u dresu poraženog sastava najuspješniji bio korpulentni pivot Mvumbi s pet pogodaka iz jednako toliko pokušaja. Toliko su postigli i Eid te Ahmed dok je Alsayyad u konačnici postigao devet zgoditaka, a treba spomenuti i 13 obrana Husaina.