SP 2021., skupina 1, 3. kolo, 25.01.2021, 20:30 h
Poljska 23:23 Njemačka
Njemačka

Njemačka i Poljska remizirale za oproštaj od Svjetskog prvenstva

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 25.01.2021.

U susretu za prestiž i bez posebnog značaja, Njemačka i Poljska odigrale su 23:23. Ovim remijem Njemačka i Poljska završile su nastup na Svjetskom prvenstvu s po pet bodova u glavnoj rundi...

U posljednjem terminu dana u posljednjem kolu skupine 1 sastale su se dvije reprezentacije koje su i prije ovog dvoboja izgubile šanse za nastupom u četvrtini finala. Njemačka i Poljska u ovaj su susret ušle s četiri boda na kontu, a večeras su podijelile plijen.

Od starta utakmice bilo je jasno kako niti jedan sastav neće juriti i riskirati eventualne ozljede pa ne čudi konačnih 23:23. Poljska je na odmor otišla s pogotkom prednosti, a najveća razlika u prvom poluvremenu ona je iz 19. minute u kojoj je Njemačka na tek trenutak bila na -3.

I nastavak su Poljaci otvorili bolje, 5:2 serijom stigli su do 17:13, a neizvjesnost su iza 47. minute svojim nizom vratili Weber, Schmidt, Schiller i Firnhaber. Konačno izjednačenje postavio je Sicko minutu prije kraja utakmice.

Pet pogodaka, najviše u dresu Poljske, postigao je Przemyslaw Krajewski dok su najbolji strijelci Njemačke bili Philipp Weber i David Schmidt. Obojica su postigli po četiri zgoditka. I Wolf i Morawski skupili su 13 obrana.