Athletic Bilbao 5:1 Getafe
Getafe

Bilbao ispucao 'petardu' na Getafeu

Matej Kačan • ponedjeljak, 25.01.2021.

Nogometaši Athletic Bilbaa su u 20. kolu La Lige uspjeli svladati i na tablici preskočiti Getafe, a to su učinili vrlo uvjerljivo s 5:1...

Iako ove sezone igra u promjenjivoj formi i u sredini je tablice, Athletic Bilbao ima zamjetan rast u formi pa je nakon osvojenog Superkupa i prolaska Ibize u Kupu Kralja dobro otvorio nastavak sezone u La Ligi. Na San Mamesu je teško nastradao Getafe.

Madridski klub je zaredao s dvije pobjede, ali je u Bilbau dobio čak pet pogodaka, bez obzira na činjenicu da je poveo već u prvoj minuti. Nakon samo nekoliko desetaka sekundi je Cucu od stative pospremio ubačaj za 1:0.

No, ostatak susreta je pripao Bilbau. Već u šestoj minuti domaći imaju kazneni udarac, ali je ipak poništen nakon VAR provjere. Nije dugo prošlo, a Bilbao je izjednačio preko Raula Garcije već u 12. minuti. Imao je Getafe novu priliku za vodstvo, ali je Jaime Mata zapucao priliku s bijele točke.

U drugom poluvremenu dolazi do rapsodije i preokreta, a prvi je mrežu zatresao Yeray Alvarez u 50. minuti. U 61. je 3:1, opet imamo ubačaj i opet je na dugoj strani Raul Garcia za svoj drugi pogodak.

U posljednjih 15 minuta su posao dovršili Inaki Williams te Oscar de Marcos. Bilbao je ovom pobjedom došao na 24 boda, što je dovoljno za deveto mjesto, dok je Getafe 13. s bodom manje.