Zimski sportovi

Kristoffersen odnio pobjedu u Chamonixu, Zubčiću novi bodovi

Mihaela Bradovski • nedjelja, 31.01.2021.

Henrik Kristoffersen pobjednik je slaloma u Chamonixu. Norvežanin je zadržao prvo mjesto nakon prve vožnje, a Filip Zubčić osvojio je nove bodove plasmanom na 25. mjesto...

Iako je staza u Chamonixu sa svakim skijašem bila sve teža, Henrik Kristoffersen odnio je pobjedu, zadržao visoku prednost iz prve vožnje i nije razočarao.

Norvežanin je na kraju imao 28 stotinki prednost nad Švicarcem Ramonom Zenhaeusernom dok je kao iznenađenje na trećem mjestu bio još jedan Švicarac Sandro Simonet.

Teška staza tako je skupo stajala Marca Schwarza i Alexisa Pinturaulta koji su nakon prve vožnje bili u igri za postolje, ali na kraju je Schwarz završio kao šesti dok je nFrancuzi bio tek osmi.

Filip Zubčić prvu je vožnju završio na 20. mjestu da bi u drugoj vožnji napravio nekoliko pogrešaka u donjem dijelu staze, izgubio previše vremena, čak i pao na ulasku u cilj te se morao zadovoljiti 25. mjestom.