SP 2021., nokaut faza, Finale, 31.01.2021, 17:30 h, Kairo
Suci: Oscar Raluy, Angel Sabroso (Španjolska)
26:24(13:13) Švedska
Švedska

Veliko finale pripalo Dancima, Landin u završnici zaključao vrata!

Mihaela Bradovski • nedjelja, 31.01.2021.

Danska je obranila naslov svjetskog prvaka! Odlično finale u Kairu završilo je slavljem Danaca protiv odlične Švedske, rezultatom 26:24. Dugo se rezultat lomio, a onda je sredinom drugog dijela Danska prelomila dvoboj na svoju stranu...

UKUPNO2493/43

Skandinavsko finale u Egiptu, boljom igrom u nastavku, otišlo je na stranu Danske čim je izabrana vrsta Nikolaja Jacobsena obranila titulu najbolje svjetske reprezentacije.

Potpuno otvorenu i izjednačenu igru gledali smo u prvih pola sata dvoboja. To je prvo poluvrijeme završilo pri 13:13, uz ne višu prednost od dva zgoditka na obje strane. U čitavu priču uklopili su se i vratari, Palicka i Landin, koji su do odmora skupili šest, odnosno pet obrana.

Iako je Danska u ovaj dvoboj ušla kao favorit, švedske predstave u dosadašnjem dijelu Prvenstva sugerirale su kako ovo neće biti finale u kojem će jedna strana već na startu pasti u nenadoknadivi zaostatak.

3:0 serija između 22. do 25. minute okrenula je stvari na švedsku stranu, ali ne za dugo, pred sam odlazak na predah svoje su prilike realizirali Mollgaard i Oris, a ovaj je niz, doduše u drugoj minuti drugog dijela, nastavio Mikkel Hansen.

Treba spomenuti kako su u prvoj dionici susreta, kada je u pitanju realizacija, dužni ostali Simon Jensen (0/3), a posebno srednji vanjski Švedske Jim Gottfridsson s učinkom jedan od šest.

Do ulaska u posljednjih 15 minuta igralo se gotovo čitavo vrijeme pogodak za pogodak, a individualno je uspio uskočiti Jacob Holm s četiri nanizana pogotka i to odmah po ulasku u igru.

Po prvi puta je prednost Danske na +3 otišla u 49. minuti. Iza Aggeforsa je poentirao Saugstrup i uoči same završnice branitelj naslova osigurao si je tri koraka prednosti. Na ruku Dancima išli su i njihovi dugi napadi na rubu pasivne igre.

Četiri minute prije kraja Šveđani su u napad krenuli s dodatnim igračem i praznim vratima, ali posljednju im je nadu ugasio Landin obranom sedmerca Wanneu. Sedmercu koji je mogao Solbergov sastav primaknuti na samo korak do izjednačenja. Umjesto toga moglo je krenuti dansko slavlje.