Nova teška katastrofa Southamptona, David Luiz pokopao Arsenal

Branimir Korać • srijeda, 03.02.2021.

Četiri susreta 22. kola Premier lige donijela su puno uzbuđenja. Manchester United nanio je tešku katastrofu Southamptonu, a Arsenal je izgubio kod Wolvesa...

Posljednjeplasirani Sheffield United upisao je pobjedu nad pretposljednjim West Bromwichem 2:1 i približio mu se na samo bod zaostatka. Sheffieldu je ovo treća pobjeda u zadnjih pet kola, a West Brom je u ogromnim problemima.

Ovdje su gosti poveli golom Matta Phillipsa u 41. minuti, ali Sheffield je u drugom dijelu napravio preokret preko Jaydena Boglea i Billyja Sharpa.

Drugi put u dvije godine Southampton je uspio izgubiti s 9:0. Nakon što je 2019. izgubio kod kuće 9:0 od Leicestera, sada je jednaku katastrofu doživio protiv Manchester Uniteda.

Da stvari neće ići željenim smjerom, bilo je jasno još od rane faze susreta, Alexandre Jankewitz je u debiju u prvih 11 u Premier ligi već u drugoj minuti zaradio isključenje. S igračem vipe United je pritisnuo i zabijao. Do odmora je već bilo 4:0 golovima Aarona Wan-Bissake, Marcusa Rashforda, Edinsona Cavanija i autogolom Jana Bednareka.

U nastavku susreta nije bilo boljih vijesti za Saintse. U 53. minuti zbog zaleđa je poništen gol Chea Adamsa da bi nakon toga Anthony Martial i Scott McTominay podigli na 6:0. Četiri minute prije kraja isključen je i Bednarek te domaćin zabija još tri gola preko Brune Fernandesa, Martiala i Daniela Jamesa za novi potop Southamptona.

Arsenal je dobro krenuo protiv Arsenala, ali nakon isključenja Davida Luiza stvari su se okrenule, domaćin je napravio preokret i odnio pobjedu.

U 32. minuti Arsenal je poveo golom Nicolasa Pepea, ali Luiz u sudačkoj nadoknadi radi glup prekršaj u 16 metara, zarađuje isključenje, a domaćin kazneni udarac koji Ruben Neves pretvara u pogodak.

Odmah na startu drugog dijela Joao Moutinho lijepim udarcem zabija za preokret, a kada je Bernd Leno u 72. minuti igrao rukom van 16 metara i zaradio isključenje, sve je bilo riješeno. Arsenal s devetoricom nije imao šanse.

Newcastle je bio puno bolji od Crystal Palacea, ali je svejedno poražen 2:1. Poveo je već u drugoj minuti golom Jonja Shelveyja, ali sredinom prvog dijela Jairo Riedewald i Gary Cahill zabija za preokret.