HT Prva liga, 19. kolo, 06.02.2021, 15:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Robi Kezele (Rijeka)
2:0(0:0) Hajduk
Hajduk

Osijek rutinski uz igrača više svladao Hajduk

Matej Kačan • subota, 06.02.2021.

U 19. kolu HT Prve lige su nogometaši Osijeka prekinuli negativnu tradiciju protiv Hajduka ove sezone te su u trećem susretu protiv Bijelih upisali prvu pobjedu...

Od najzvučnijeg i najzanimljivijeg dvoboja 19. kola HT Prve lige nismo vidjeli pretjerano dobar nogomet. Hajduk je odigrao skromno, probao je biti čvrst i napadati koliko u ovom trenutku može, ali nakon 51. minute i crvenog kartona za Nihada Mujakića nije imao šanse i od tog trenutka do kraja je Osijek rutinski odradio susret.

Bila je to još jedna prava profesionalna pobjeda za Osijek koji nije prikazao neku rapsodiju. Dapače, u prvom poluvremenu je domaćin bio dosta limitiran i susret se sveo na šansu-dvije sa svake strane bez pogodaka. Pokušao je Ramon Mierez u trećoj minuti, s druge strane je Jurić slabo pucao, lako za Ivušića, a nakon pola sata igre je Jani Atanasov s dvadesetak metara pokraj vrata zapucao najbolju priliku Hajduka kad mu je lijepo petom ostavio Gyurcso.

Dobru situaciju je imao Bohar u 34., ali njegov udarac završava u bloku te do poluvremena nema previše dobrih prilika i igre. Osijek je zato bolje krenuo u drugo poluvrijeme pa već u 47. Bohar ima jedan na jedan, ali Kalinić sjajno zatvara prvi kut.

U 51. se susret prelama jer je Nejašmić pogriješio i poslao jednu nerezonsku loptu na Hajdukovu lijevu stranu gdje je Bočkaj, a Mujakić ga mora rušiti te zarađuje drugi žuti karton. Osijek je odmah zavladao terenom, a to se isplatilo u 59. minuti.

Već je simptomatično da igrači Hajduka slabo izlaze u blokove pa je nakon Oršića i Petraka i Laszlo Kleinheisler lijepo pogodio izvana za 1:0. Bilo je to s lijeve strane, lažnjakom je izbacio Jurića i desnom pogodio dalji kut nemoćnog Kalinića.

Nakon toga oba trenera mnogo mijenjaju i miješaju, Tramezzani je bacio sve karte u napad te je uveo četiri ofenzivna igrača, ali osim slobodnjaka koji je Vušković zapucao u živi zid Hajduk nije stvorio mnogo. Dapače, došla je kazna s druge strane.

Ispucana je duga lopta, Jradiju je u pokušaju dolaska do nje zasmetao sudac Bebek, a lopta je iznenadila Vuškovića koji ju promašuje. Do nje dolazi Mierez koji se sjurio na Kalinića, Vušković je zakasnio u startu pa napadač Osijeka lako zabija zicer za 2:0.

Do kraja je domaćin rutinski iskontrolirao susret i zadržao 2:0 te s nova tri boda sjeda na vrh i stavlja imperativ pobjede pred Dinamo koji igra s Istrom. Hajduk je ostao na petom mjestu s 23 boda i dostići ga mogu Slaven i Šibenik.