HT Prva liga, 19. kolo, 07.02.2021, 17:05 h, Aldo Drosina
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Goran Pataki (Đakovo), Marko Stolnik (Varaždin)
Iyayi Believe Atiemwen 36'
Dinamo

Jedan gol dovoljan Modrima u Puli, Atiemwen ponovno donio pobjedu

Branimir Korać • nedjelja, 07.02.2021.

Dinamo je odnio sva tri boda iz Pule, slavio je protiv Istre 1961 s 1:0. Pobjeda je trebala biti i izraženija, međutim Dinamova realizacija nije bila najbolja...

Dinamo drži korak s Osijekom i nakon što su Osječani slavili na svom travnjaku protiv Hajduka, Dinamo je slavio u Puli protiv Istre 1961. U sljedećem kolu Nenad Bjelica s Osijekom gostuje upravo u Maksimiru,.

Dinamo je u Puli stvorio dovoljno prilika da može upisati uvjerljivu pobjedu, ali samo je jednom lopta završila u mrežu i to jmu je tamo oslao Atiemwen koji je značajno podignuo igru od trenutka kada ga se Dinamo pokušavao riješiti.

Jedi ni pogodak pao je u 36. minuti kada je Gavranović napravio veći dio posla i pronašao u sredini Atiemwena koji je imao lakši dio posla i spremio je loptu u praznu mrežu.

Prije toga Dina mo je prijetio preko Gavranovića, Perića, Stojanovića dok ke kedini pokušaj Istra imala u 13. minuti kada je Livaković lako obranio udarac Gržana.

U početku drugog dijela sporna situacija u kojoj je Dinamo oštećen. Majer je srušen na 17 metara, lopta dolazi do Gavranovića koji je sam pred Lučićem, ali Lovrić ne pušta prednost nego vraća na prekršaj. Iz slobodnog udarca Majer nije zabio, Lučić je bio oprezan.

Krasnu priliku nije realizirao 20 minuta prije kraja Atiemwen koji umjesto da pošalje loptu u mrežu, pogodio je vratnicu, a vrijedi istaknuti i dobar pokušaj Brune Petkovića iz slobodnjaka sa 17 metara.

Dinamo je bio bolji i zasluženo je uzeo sva tri boda.