Osječani iznenadili u Makarskoj, potop Crnice i Vrgorca

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.02.2021.

Odigrani su susreti 11. kola 1. HMNL u kojem je najveće iznenađenje priredio Osijek remijem kod Novog Vremena...

Prilično iznenađenje u 11. kolu 1. HMNL priredili su igrači Osijeka koji su u Makarskoj odigrali 2:2 protiv Novog Vremena. Novo Vrijeme je vodilo do zadnje minute, a onda su Osječani došli do gola vrijednog boda. Vodio je Osijek golom Da Silve od deset minute da bi sredinom drugog poluvremena Vedran Kazazić i Igor Osredkar napravili preokret. Kada se već činilo da će susret otići na stranu domaćina, Josip Šalaj zabio je za 2:2.

Potpuni potop u drugom poluvremenu doživjela je Crnica u gostima kod Universitasa. Na odmoru je bilo 2:2, a onda je domaćin predvođen Ivanom Gotovcem pregazio goste sa 7:2. Gotovac je sva svoja četiri gola zabio u drugom dijelu, dva je dodao Filip Kosor, a jedan Ivor Šuljić. Kod gostiju strijelci su bili Nikola Matijević i Dragan Vuković.

Zanimljivo je bilo u Dubrovniku gdje je Square igrao 3:3 s Futsal Dinamom. Bod Modrima donio je Kristijan Grbeša golom u 37. minuti, svojim drugim na susretu. Jedan je još dodao Nikola Badrov. Kod domaćina Hrvoje Cvjetković, Haron Džanković i Mato Šimunović bili su strijelci.

Ružan poraz upisao je Vrgorac koji je gostovao kod Alumnusa i izgubio 8:2. Na poluvremenu su Sesvećani još vodili samo s 3:2, a onda je uslijedio potop u nastavku, točnije završnici. Dva gola za Alumnus postigao je Saša Ledinščak, a po jedan Dario Markić, Vlado Andrijašević, Hrvoje Žuvela, Danijel Dekanić, Matej Perović i Matija Tolić. Za Vrgorac su zabili Duško Martinac i Ante Kraljević.

Olmissum je opravdao status favorita u gostima kod Uspinjače te je slavio s 3:0. Dva gola Stjepana Perišića te jedan Antonija Sekulića bili su dovoljni.