Atletico nezaustavljiv i u Granadi, Sevilla nastavila fantastičan niz

Mihaela Bradovski • subota, 13.02.2021.

U prva tri susreta 23. kola La Lige Atletico i Sevilla nastavili su nizati sjajne rezultate, a Eibar i Valladolid su u dvoboju davljenika podijelili bodove...

Madridski Atletico nastavio je skupljati bodove u španjolskoj La ligi i jednostavno ne posustaje. Ovo mu je deseta uzastopna utakmica u prvenstvu bez poraza, deveta pobjeda, a jedini remi u tom razdoblju imao je u prošlom kolu protiv Celte kod kuće.

Granada je u padu i to se vidjelo i u ovom susretu. Upisala je novi poraz i to zasluženi, gosti su ipak bili bolji protivnik.

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, početkom drugog dijela Luis Suarez zatresao je gredu i najavio bolji nastup gostiju. U 63. minuti su i poveli golom Marcosa Llorentea, ali svega tri minute kasnije Yangel Herrera poravnava nakon što Simeoneova momčad nije očistila loptu poslije kornera.

Ipak u 74. minuti Atletico vraća vodstvo nakon udarca Angela Corree, lopta se odbila i prevarila vratara Dantasa da Silvu.

Šime Vrsaljko igrao je od poočetka drugog dijela.

Sevilla je u velikom naletu, a to je pokazala i pobjedom protiv Huesce 1:0. Upisala je devetu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima, nije imala lagan posao, ali izdržala je i uzela sva tri boda.

Munir El Haddadi zabio je u 57. minuti nakon ubačaja Olivera Torresa, a u nastavku susreta Bono s dvije velike obrane zadržao je prednost na strani domaćina.

Ivan Rakitić igrao je do 65. minute kada ga je zamijenio Joan Jordan.

U dvoboju momčadi iz donjeg doma Eibar i Valladolid remizirali su 1:1 i tako nastavili seriju utakmica bez pobjede. Oba gola pala su u prvih 25 minuta, u nastavku je Eibar bio nešto bolji protivnik, ali rezultat se nije mijenjao.

Valladolid je prvi došao do pogotka i to iz kaznenog udarca u sedmoj minuti koji je u pogodak pretvorio Roque Mesa. U 23. minuti domaćin se vratio u susret, a strijelac je bio Garcia Kike.