Vodeni sportovi

Domaćin svladao Njemačku, Grci jedva s Gruzijom

Matej Kačan • nedjelja, 14.02.2021.

Uz sigurnu pobjedu Hrvatske nad Rumunjskom, prvi dan kvalifikacijskog turnira za OI donio je tešku pobjedu Grčke nad Gruzijom i malo iznenađenje domaćina Nizozemske protiv Njemačke...

Dan prije utakmice Hrvatske i Nizozemske u drugom kolu vaterpolskog kvalifikacijskog turnira za OI u Rotterdamu, domaćin je pokazao koliko je opasna reprezentacija. Nizozemci su u prvom kolu svladali favorizirane Nijemce koji su prije početka turnira bili označeni kao najveća prijetnja Hrvatskoj u skupini.

Nizozemska je furiozno krenula u susret i nakon prve četvrtine ima 5:2, a na poluvremenu vodi 8:4. Povratak Njemačke u posljednjoj četvrtini nije uspio i Nizozemska slavi s 11:10 uz četiri pogotka sjajnof Jorna Mullera i tri pogotka Kjelda Veenhiusa.

Vrlo tijesan bio je i susret Gruzije i Grčke u prvoj skupini. Gruzija se s 5:2 u sjajnoj trećoj četvrtini vratila na izjednačen rezultat, a u četvrtoj je pao samo jedan pogodak. Srećom po favorite Grke, njega je zabio Ioannis Fountoulis pet minuta prije kraja za pobjedu. Fountoulis je i vodio Grke s pet pogodaka, četiri je kod Gruzije zabio Marko Elez. U istoj skupini je Kanada bila bolja od Brazila s 11:7.

U hrvatskoj skupini B smo imali još jedan tijesan susret. Rusija je teže od očekivanog svladala Francusku. Završilo je 13:12, a pogodak za pobjedu je zabio Konstantin Harkov. Igrač Mladosti je pogodio tri minute prije kraja, a bio je i drugi najbolji strijelac Rusije s tri pogotka. Četiri je zabio Ivan Nagaev.