Vodeni sportovi

Hrvatski vaterpolisti pali u završnici i izgubili od Rusije

Branimir Korać • srijeda, 17.02.2021.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija upisala je poraz u četvrtom kolu kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre. Iznenadila ju je Rusija rezultatom 14:13...

U četvrtom kolu grupne faze u kvalifikacijama za Olimpijske igre hrvatski vaterpolisti podbacili su protiv Rusije i upisali neočekivani poraz 14:13. Nije to bilo dobro izdanje iako je Hrvatska imala potpunu kontrolu nad utakmicom do posljednje dionice u kojoj se ugasila.

Poraz od Rusije nema neke velike posljedice, Hrvatska u svakom slučaju prolazi u četvrtfinale, samo što će tamo igrati protiv trećeplasirane reprezentacije iz druge skupine.

Od početka susreta vodila se velika bitka s Rusima koji su bili ravnopravni i tek krajem prve dionice golovima Lorena Fatovića Hrvatska je uspjela napraviti dva gola prednosti.

Odmah na startu druge dionice Ante Vukičević zabija za 6:3, a u tom periodu Hrvatska je imala i najviših 9:5 novim golom Vukičevića tri minute prije odlaska na odmor.

Iako su se Rusi uspjeli vratiti na samo gol zaostatka u trećoj četvrtini, dvije minute prije njenog kraja Andro Bušlje bio je precizan te je zabio za 13:9 Hrvatske, povratak na plus četiri.

Iako nitko u tom trenutku nije to mogao pomisliti, bio je to posljednji gol Hrvatske na susretu. Rusi su do kraja četvrtine smanjili na 13:11, a onda uz dva gola Konstantina Harkova i jedan Daniila Merkulova stigli su do potpunog preokreta i pobjede.

15 sekundi prije kraja Bušlje je izjednačio, ali gol nije priznat zbog prekršaja.

Četiri gola u hrvatskom sastavu postigao je Fatović dok je dva dodao Vukičević. Kod Rusa igrač zagrebačke Mladosti Harkov bio je strijelac pet puta, a Jugov Merkulov zabio je dva pogotka.

• Šojka Rugalica 17.02.2021. u 17:31
    Koja blamaža, vodili čitavu utakmicu 3-4 gola kontrolirali utakmicu i onda izgube od protivnika od kojeg ne smiju izgubiti jer Rusija je u vaterpolu da se ne lažemo jedna skroz prosječna reprezentacije, za ovo nema opravdanja nikakvog, a šta je najgore primili su 14 golova to je nedopustivo.