Zimski sportovi

Zubčić ostao na korak do medalje, Mathieu Faivre svjetski prvak

Mihaela Bradovski • petak, 19.02.2021.

Filip Zubčić nije uspio u drugoj vožnji nadoknaditi veliki zaostatak iz prve vožnje i ostao je bez odličja u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u Cortini. Pobjedu je odnio Mathieu Faivre, a Zubčić je završio kao četvrti...

Puno bolja Zubčićeva druga vožnja, međutim nije bilo dovoljno za odličje. Ubilježio je veliki skok s desetog na četvrto mjesto, međutim zaostatak iz prve vožnje spriječio ga je u daljnjem napretku i skoku na postolje.

Zubčić je ostvario peto vrijeme druge vožnje, najbrži u drugoj vožnji bio je Slovenac Stefan Hadalin koji je skočio s 29. na 16. mjesto.

Zlatno odličje odnosi Mathieu Faivre, Francuz koji je osvojio zlato i u paralelnom veleslalomu gdje je u finalu bio bolji od Zubčića. Dosad u klasičnom veleslalomu na svjetskim prvenstvima nije bio bolji od devetog mjesta, ali ovdje je odradio sjajnu utrku i potvrdio jednako takvu formu.

U Svjetskom kupu Faivre je u karijeri upisao tek jednu pobjedu i to 2016. godine u veleslalomu u Val d'Isereu.

Srebro je uzeo Talijan Luca de Aliprandini sa 63 stotinke zaostatka dok je bronca pripala Austrijancu Marcu Schwarzu.

Vodeći nakon prve vožnje i prvi favorit za zlato uoči druge vožnje, Alexis Pinturault, pogriješio je i nije završio utrku.