Hrvatska poražena od Nizozemaca bez posljedica, presudilo drugo poluvrijeme

Branimir Korać • subota, 20.02.2021.

Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je poraz od Nizozemske u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Poraz je bez posljedica, Nizozemcima je ovo bila važnija utakmica, a Hrvatskoj je ovo prvi poraz u ovim kvalifikacijama...

Hrvatska je već ranije osigurala nastup na Europskom prvenstvu i ovo je tek odrađivanje posla. Prvi od dva susreta za kraj kvalifikacija imala je protiv Nizozemske koja je odnijela pobjedu 65:57.

Nizozemci su bili motiviraniji, njima je ovo bila važnija utakmica i osjetilo se to u drugom poluvremenu jada se susret počeo lomiti.

Prvih 20 minuta proteklo je u znaku Hrvatske koja je bila bolja, imala kontrolu nad susretom i na odmoru imala prednost 35:27.

Međutim u drugom dijelu stvari su se promijenile. Nizozemska je u završnici treće dionice preuzela vodstvo i u zadnjih deset minuta mirno ga je čuvala.

U hrvatskom sastavu Željko Šakić ubacio je 17 poena uz deset skokova, Filip Krušlin dodao je 11 poena i šest asistencija, a Miro Bilan 11 poena i deset skokova.

Kod Nizozemske Yannick Franke ubacio je 15 poena, a Keye van der Vuurst de Vries 11 poena.

Hrvatskoj je ostala još jedna utakmica u ovim kvalifikacijama, u ponedjeljak od 18 sati protiv Turske.