Sonik Puntamika do pobjede u Zaboku na otvaranju trećeg kruga HT Premijer lige

Branimir Korać • subota, 06.03.2021.

Ono što nisu napravili košarkaši Zadra, napravili su košarkaši Sonik Puntamike. Slavili su protiv Zaboka u gostima 86:73...

Zabok je na kraju drugog kruga HT Premijer lige u gostima šokirao Zadar i odnio veliku pobjedu, ali nije ju potvrdio na domaćem parketu protiv druge zadarske momčadi Sonika Puntamike.

Popularni Soniksi odigrali su jako dobru utakmicu u Zaboku, posebno u drugom poluvremenu kada su održali lekciju domaćinu i otišli do visoke pobjede.

Od početka stvari nisu išle baš najboljim smjerom za Zabok, ali u prvom poluvremenu sve je još uvijek bilo u egalu i nije izgledalo kao da će doći do potpunog raspada.

Iako bez Petanija i Vladovića, Zadrani su odlično iskontrolirali utakmicu u drugom dijelu i otišli so visoke pobjede 86:73.

Lovre Runjić predvodio je goste s 21 poenom i 11 skokova, Tomislav Cvitković dodao je 19 poena uz osam skokova, a Dino Palčić 15 poena uz deset asistencija. Kod poraženih Miše Diminić ubacio je 15 poena, a Andro Anzulović dodao je 12 uz sedam skokova.