Cibona i Gorica sigurne u gostima

Matej Kačan • nedjelja, 07.03.2021.

U dvostrukom programu 23. kola Premijer lige u nedjelju, članovi ABA i ABA 2 lige Cibona i Gorica su bile vrlo uvjerljive i sigurne u gostujućim susretima...

Nakon što su u subotu šokirali regiju pobjedom nad Partizanom u gostima, košarkaši Cibone nisu dozvolili da ih slavlje i umor od putovanja i druge utakmice u 24 sata smetu na gostovanju u Osijeku. Cibona je VROS-u nanijela novi poraz te je slavila s 87:68.

Nakon prvog poluvremena je bilo 12 razlike za Cibose koji su to još povećali na kraju, u četvrtoj dionici kad se VROS već i raspao te je zabio tek 13 poena u tom periodu. Cibona je tako uspješno započela treći krug prvenstva te se izjednačila na 18-5 omjeru sa Splitom i Goricom koja je također slavila u nedjelju.

19 poena uz 11 skokova je upisao Darko Planinić, dok je 13 poena uz pet dodavanja dodao Mateo Drežnjak. Debitirao je i Jakov Mustapić s devet poena za 19 minuta. Kod VROS-a je 14 poena upisao Elijah Clarence.

Jednako sigurna bila je i Gorica koja je nakon završetka treće ABA 2 balona stigla na gostovanje u Šibenik gdje je bila vrlo uvjerljiva. Već nakon prve četvrtine su igrači Josipa Sesara imali deset poena viška, dok je do kraja sve došlo do 95:73 i visokih plus 22.

Krešimir Ljubičić je s 25 poena pomeo reket domaćina na Baldekinu, dok su po 11 dodali Majcunić i Baković. 18 je kod Šibenke ubacio Domagoj Šarić, dok su po 16 dodali Miković i Širko koji je imao i devet skokova.