Bundesliga, 24. kolo, 06.03.2021, 18:30 h
Bayern 4:2 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Lewandowski bolji od Haalanda, preokretom vratio Bayern na vrh

Matej Kačan • subota, 06.03.2021.

Fantastičan susret su nam u 24. kolu Bundeslige ponudili veliki rivali u ponajvećoj utakmici njemačkog nogometa posljednjih godina, Bayern i Borussia Dortmund. Borussia je rano povela s 2:0, ali je Bayern okrenuo i slavio s 4:2...

Dvoboj dva velika njemačka kluba i dva klasna napadača nije razočarao. Bayern i Borussia ponudili su vatromet, a terenom su dominirali najbolji napadač i nogometaš današnjice te onaj koji u bliskoj i daljoj budućnosti očekuje dominirati svjetskim nogometom.

Erlingu Haalandu je pripao sam početak, ali su ipak on i njegovi suigrači na kraju ostalih kratkih rukava u Münchenu. No, početak je bio furiozan i brzo je Dortmund šokirao rivala, i to dva puta. U drugoj minuti Haaland sjajno pogađa s ruba kaznenog prostora za 1:0 i šok domaćina, a već sedam minuta kasnije Dortmund izigrava obranu i Thorgan Hazard dodaje Norvežaninu koji samo skreće loptu u praznu mrežu.

Nije prošlo ni deset minuta i Bayern je u zaostatku od dva gola, ali onda na scenu stupa Robert Lewandowski. Najbolji igrač svijeta već je do poluvremena opravdao tu titulu, u 26. minuti smanjuje na 2:1 nakon lijepe lopte Leroyja Sanea u prostor, a u 44. realizira kazneni udarac za 2:2 na poluvremenu.

Zaista je poraz Borussije bio samo neminovnost jer je Dortmund nakon furioznog početka nestao s terena i prilike Bayerna se nižu, a potpuni preokret je izveden u 88. minuti kad je Leon Goretzka bio u najboljoj poziciji te nije imao težak posao pospremiti odbijanac u mrežu.

Da ne bude lude završnice i nadoknade pobrinuo se Lewandowski svojim pogotkom za hat-trick, a ovaj put ga je za konačnih 4:2 poslužio Alphonso Davies. Bayern je ovom pobjedom opet preuzeo vrh s 55 bodova, dva više od Leipziga, dok je Dortmund šesti s 39 bodova.