HT Prva liga, 24. kolo, 06.03.2021, 17:05 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Igor Pajač, Jerko Crnčić, Bojan Zobenica
2:0(2:0) Varaždin
Varaždin

Hajduk rutinski do pobjede nad Varaždinom

Matej Kačan • subota, 06.03.2021.

Nogometaši Hajduka povezali su tri pobjede u HT Prvoj ligi te su se izjednačili s momčadi Rijeke na četvrtom mjestu. Hajduk je bez neke rapsodije rutinski svladao Varaždin s 2:0 na Poljudu...

Da Hajduk ove sezone poveže tri pobjede je rijetkost, a nekako je još rjeđe da gledamo pobjede Hajduka koje su rutinske i bez nekakve velike drame. No, sve se to dogodilo u subotu na Poljudu i jasno je da je dolazak novog trenera uz zimska pojačanja uvelike stabilizirao momčad.

Hajduk je ovaj put svladao Varaždin s 2:0 u susretu u kojem su gosti pokazali vrlo malo, a Hajduk je s dva pogotka u prvom dijelu kontrolirao susret. Poveli su Bijeli već u osmoj minuti kad je David Čolina jako lijepo pogodio sa 17 metara niskim udarcem, a provjera gola zbog zaleđa je pokazala da se udarac odbio od obrambenog bloka i semafor pokazuje 1:0.

Hajduk je potaknut ranim vodstvom zagospodario terenom bez nervoze i nekih pretjeranih uzbuđenja, a opasne dolaske naprijed i prilike bilježimo u 32. i 39. minuti kad su dobre udarce isprobali Kačaniklić i Marko Livaja, ali je Dinko Horkaš oba puta na mjestu i glavni je razlog što vodstvo nije i veće.

No, u nadoknadi prvog dijela ni Horkaš nije mogao pomoći kad je Kerim Memija jedan bezopasan ubačaj Stanka Jurića u visokom luku pospremio u svoju mrežu. Horkaš je bio van crte, a Memija je pogodio praznu mrežu u maniri koja se rijetko viđa.

Drugo poluvrijeme kreće jako mirno, tek Umut ima jedan pokušaj glavom, dok u 60. imamo i prvu pravu šansu Varaždina, preko Herrere glavom. No, Lovre Kalinić je na mjestu. U 65. Horkaš mora van zbog ozljede i dotadašnjeg igrača utakmice za Varaždin mijenja Oliver Zelenika.

Kako je susret išao kraju je Hajduk zatvarao, Varaždin je više pokušavao doći do pogotka i šanse za bod, ali nije bilo pravih prilika. Situaciju za Tramezzanija je zakomplicirao Marco Fossati koji je u 88. dobio drugi žuti i izbacio se iz konkurencije za Goricu, dok je u nadoknadi brojčano stanje na travnjaku izjednačeno preko Jessieja Djoua.

Djou je također dobio crveni karton, a zbog potpuno nepotrebne nervoze je Igor Pajač s klupe gostiju isključio i Darija Jerteca pa ovaj miran susret na kraju dobiva nervozan predznak. Bijeli su sad na 32 boda, koliko ima i Rijeka na diobi četvrte pozicije, dok je Varaždin osmi s 22 boda, koliko ima i Slaven.