HT Prva liga, 24. kolo, 06.03.2021, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Tihomir Pejin, Dino Knez, Kristijan Novosel

Slaven i Lokomotiva podijelili bodove u uspavanki

Matej Kačan • subota, 06.03.2021.

Dvoboj donje polovice ljestvice HT Prve lige u Koprivnici između Slaven Belupa i Lokomotive završio je siromašnom igrom bez pogodaka te svaka ekipa uzima po bod kojim neće biti pretjerano zadovoljna...

S obzirom na činjenicu da je Istra uzela sva tri boda protiv Šibenika, i Slaven Belupo i Lokomotiva su svakako u Koprivnici htjeli pobjedu i malo mira u borbi za ostanak. Poraz bi svakoj ekipi donio velike probleme pa ne čudi da su obje ekipe bile oprezne te je i epilog pomalo očekivan - 0:0.

U uspavanki bez pogodaka najbolje dvije prilike u prvom dijelu imao je Slaven. Probao je Kim glavom u 17. minuti te Miroslav Iličić istim dijelom tijela 16 minuta kasnije, ali su obojica bila bez uspjeha. Na drugoj je strani Čeliković imao najbolju šansu prvog dijela za Lokomotivu u 43., ali puca točno u vratara.

Karlo Lulić je sjajnom šansom otvorio drugi dio, u 55. je imao gol na dlanu korak-dva unutar kaznenog prostora, ali puca samo pokraj vrata i nema opasnosti za Santinija. Nažalost, nakon toga nije bilo ozbiljnih prilika i drugi dio je bio još siromašniji od prvog i sve završava bez pogodaka.

Slaven je ovim bodom ostao sedmi s 22 boda, ali ga pozitivnim rezultatom protiv Hajduka opet može preskočiti Varaždin, dok je Lokomotiva opet upala u komplikacije u borbi za ostanak te ima samo tri boda više od posljednje Istre.