30
Ivica Batarelo
88'
Krunoslav Rendulić

Vrlo zanimljiv dvoboj u konačnici na Aldu Drosini gdje je Istra ugostila Šibenik i upisala pobjedu 3:2. Na poluvremenu nije bilo previše razloga za zadovoljstvo kod domaćina, ali s vremenom se polako pulska momčad dizala i u nastavku susreta okrenula rezultat.

Prvo poluvrijeme bilo je dinamično, ali za bolju ocjenu nedostajale su prave prilike. U biti bila je tek jedna i ona je ujedno i realizirana. Dogodilo se to u 44. minuti kada je domaćin izgubio loptu na svojoj polovici, Nikola Rak sjajno proigrao Emira Sahitija koji bježi obrani i zabija za 1:0.

U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika. Šibenik je za manje od 20 minuta iz gola plusa ušao u dva gola minusa.

U 55. minuti Bilić je skrivio kazneni udarac koji Šime Gržan rutinski pretvara u pogodak za poravnanje.

Svega dvije minute kasnije preokret. S lijeve strane ubacio je Gržan, Hara je na drugoj vratnici i glavom u sredinu vraća za Ivančića, a on rutinski zabija s nekoliko metara.

Nisu tu domaćini stali. U 63. minuti uzdrmani gosti primaju novi pogodak, ovaj put lopta dolazi do Hare u sredini kaznenog prostora, ostavljaju mu gosti dosta vremena i prostora da se namjesti i zabije za 3:1.

Nadu gostima vratio je 15 minuta prije kraja Marko Bulat krasnim golom s ruba kaznenog prostora, a u završnici su Šibenčani tražili kazneni udarac, ali VAR se nije složio i Istra uzima važne bodove.