Matija Pecotić prošao u finale kvalifikacija u Sankt Petersburgu

Matej Kačan • nedjelja, 07.03.2021.

Hrvatski tenisač Matija Pecotić obavio je sjajan posao na pretposljednjoj prepreci do glavnog ždrijeba jakog ATP turnira u St. Petersburgu. Pecotić je u polufinalu kvalifikacija svladao Bjelorusa Uladzimira Ignatika...

Iako je ispred sebe imao osmog nositelja kvalifikacija i lako izgubljen prvi set sa 6:0, hrvatski tenisač Matija Pecotić je odradio fantastičan posao u polufinalu kvalifikacija za St. Petersburg. Pecotić je velikim preokretom svladao Bjelorusa Uladzimira Ignatika.

Ignatik je jako lako sa 6:0 uzeo prvi set za samo 20 minuta, a u drugom setu se vodi jako velika borba c čak četiri breaka, po dva na svakoj strani i ide se u tie-break. Tamo je Pecotić reagirao bolje te je nakon sat i sedam minuta drugog seta izjednačio na 1-1.

Preokret koji je hrvatski tenisač je još veći kad znamo da je i u trećem setu Bjelorus imao 3:0, ali je Hrvat i to preokrenuo te je stigao do 6:4 i plasmana u finale kvalifikacija. Glavni ždrijeb će tražiti protiv Talijana Alessandra Bege.