Karim Benzema golom u završnici donio bod Realu protiv Atletica

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.03.2021.

Real je bio na koljenima i u problemima, praktički izbačen iz borbe za naslov prvaka, ali na kraju je ipak uzeo barem bod i spriječio još veće odvajanje Atletica na vrhu ljestvice...

U derbiju 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva, velikom madridskom derbiju, Atletico i Real su na stadionu Wanda Metropolitano odigrali bez pobjednika, 1:1.

Ovaj rezultat je najviše razveselio Barcelonu koja je nakon ovog kola smanjila zaostatak za vodećim Atleticom na tri boda minusa.

Domaćin je poveo u 15. minuti golom Luisa Suareza na dodavanje Marcosa Llorentea. Bio je to 12. Suarezov pogodak protiv Kraljevskog kluba.

Real je mogao do izjednačenja svega tri minute kasnije, no Jan Oblak je bio spreman na udarac Karima Benzeme.

U 41. minuti se dogodila i sporna situacija. Felipe je igrao rukom u Atleticovom kaznenom prostoru, sudac Alejandro Hernandez je putem VAR-a provjeravao situaciju odlučivši da nema kaznenog udarca.

Na početku drugog dijela Atletico je mogao potvrditi pobjedu. No Yannick Carrasco i Suarez nisu iskoristili dobre prilike, a kasnije se probudio i Real. Osobito Karim Benzema koji je imao dvije odlične prilike, no Oblak je sjajno branio. Ipak, u 88. minuti Francuz je izjednačio na asistenciju Casemira.

Šime Vrsaljko i Ivo Grbić nisu nastupili za Atletico, dok je Luka Modrić odigrao cijeli susret za goste.

U ranije odigranom susretu Celta Vigo je na gostovanju pobijedila Huescu sa 4:3.

Bila je to luda utakmica sa sedam golova i nizom preokreta. Gosti su poveli 1:0, potom je Huesca okrenula rezultat u svoju korist povevši 2:1. Celta je uzvratila s dva gola za vodstvo 3:2, domaćin je potom izjednačio na 3:3, da bi Celta četvrti golom osigurala pobjedu.

Za Celtu su zabili Santi Mina (5), Nolito (37), Hugo Mallo (52) i Fran Beltran (76), a za domaći sastav Siovas (14) i Rafa Mir (16), David Ferreiro (74).