Olimpijske igre 2020., kvalifikacije, skupina 2, 2. kolo, 13.03.2021, 18:30 h, Montpellier
Suci: Mirza Kurtagić, Mattias Wetterwik (Švedska)
Hrvatska
Hrvatska
25:24(9:12) Portugal

Hrvatska se podigla s dna i velikim preokretom svladala Portugal!

Branimir Korać • subota, 13.03.2021.

Hrvatska je u drugom poluvremenu izgledala jako loše i činilo se da se predaje, ali se utakmica okrenula u potpunosti, ponovno je briljirao Ivan Čupić i nosio Hrvatsku do pobjede 25:24!

UKUPNO2401/13

Tamo još u 40. minuti sve je izgledalo kao deja vu, egipatski. Hrvatska je protiv Francuske odigrala 40 sjajnih minuta pa je krenuo pad, a ovdje se u prvih 40 minuta činilo kako je na parketu ona Hrvatska sa Svjetskog prvenstva u Egiptu koja je bila potpuno nemoćna i bezidejna.

Međutim onda je krenulo. Povukli su Čupić i Mandić, Hrvatska je počela smanjivati zaostatak i ubrzo je uhvatila priključak. U dramatičnoj završnici napravila je potpuni preokret i golom Luke Cindrića 20 sekundi prije kraja upisala je pobjedu.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo loše. Igra u napadu nije bila dobra, vratari opet nisu pružili ruku i Hrvatska je u prvom dijelu postigla samo devet golova od čega svega šest iz igre. Nedostajalo je svega po malo, agresivnosti u napadu i obrani, ideje, hrabrosti i jednostavnosti.

U zadnjih deset minuta prvog dijela Hrvatska je zabila jedan jedini pogodak i to Čupić za smanjenje na 12:9 s kojim se otišlo na odmor.

Nadali smo se kako će se neke stvari promijeniti u drugom dijelu, ali to se u početku nije dogodilo. Hrvatska je i dalje imala problema u napadu dok je Portugal lakoćom realizirao svoje napade. Odvelo ga je to u jednom trenutku na ogromnih 16:10 i izgledalo je kao da nema nade.

Međutim onda je krenulo, Čupić i Mandić svaki s po dva gola napravili su seriju 4:0 i vratili Hrvatsku u utakmicu.

Dugo je Hrvatska pokušavala doći i do poravnanja i ponovno je uspjela golom Čupića iz kontre u 54. minuti.

Bilo je važno zadržati se tu i vrebati na priliku nakon dobre obrane, ona je došla dvije minute prije kraja kada Duvnjak na prazan gol zabija za 24:23.

Odmah je na drugoj strani uzvratio Diogo Branquinho, a Hrvatska je u zadnji napad ušla s 24:24 i napadom. Realizira ga je 20 sekundi prije kraja Cindrić da bi se obranila u završnici i odnijela pobjedu.

Jako teška pobjeda, a hoće li Hrvatska u Tokio, znat ćemo u nedjelju na kraju programa.