Bayern glatko slavio u Bremenu, Brekalo strijelac u razmontiravanju Schalkea

Branimir Korać • nedjelja, 14.03.2021.

U subotnjim susretima 25. kola Bundeslige favoriti su bili uspješni, a u pobjedi jednog od njih strijelac je bio i Josip Brekalo...

Bayern je rutinski odradio posao u gostima kod Werdera kojeg je svladao s glatkih 3:1. Bavarci su dominirali i stvarali prilike te su već do odmora stekli solidnu prednost.

Na poluvremenu su vodili 2:0 golovima Leona Goretzke i Sergea Gnabryja, a u 67. minuti Robert Lewandowski povisio je na 3:0. Sve što je domaćin uspio napraviti je smanjiti zaostatak u 86. minuti golom Niclasa Füllkruga.

Većih problema nije bilo niti za dortmundsku Borussiju koja je s 2:0 bila bolja od Herthe. Borussia je odradila dobar posao, Hertha je vrlo rijetko prijetila, ali dobro se branila i pala je tek u drugom poluvremenu.

U 54. minuti Julian Brandt probio je led i doveo domaćina u vodstvo, a točku na i stavio je u 90. minuti mladi Youssoufa Moukoko. Gosti su susret završili s igračem manje nakon što je u 80. minuti isključen Vladimir Darida.

Vrlo važna pobjeda za Mainz u borbi za opstanak. Slavio je protiv Freiburga s 1:0 u izjednačenom dvoboju koji je odlučio Robin Quaison golom u 84. minuti.

Očajna sezona Schalkea se nastavlja, a novi visok poraz upisan je u Wolfsburgu. Domaćin je slavio s čak 5:0, a svoj obol dali su i Josip Brekalo i Marin Pongračić.

Brekalo je bio strijelac četvrtog pogotka, a na terenu je proveo 80 minuta dok je Pongračić odradio cijelu utakmicu. Osim Brekala, strijelac su bili i Wout Weghorst, Bote Baku i Maximilian Philipp dok je Shkodran Mustafi upisao autogol.

Petar Musa krenuo je od prve minute protiv Kölna te je bio na travnjaku sve do 73. minute. Propustio je jednu dobru priliku u prvim minutama susreta, no odradio je dobru utakmicu.

Gosti su rano ostali bez standardnog braniča Jannes-Kiliana Horna koji je izašao zbog ozljede, ali Köln je bio taj koji je na odmor odnio prednost. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Ondrej Duda doveo je goste u vodstvo, ali u drugom poluvremenu prvo je Max Kruse izjednačio, a onda je Christopher Trimmel odveo Union Berlin do pobjede.