Arsenalu gradski dvoboj, Leicester uništio Sheffield

Matej Kačan • nedjelja, 14.03.2021.

U prva tri susreta nedjelje u Premier ligi se odigrao londonski dvoboj koji je pripao Arsenalu protiv Tottenhama, a Leicester je razmontirao posljednju momčad lige s petardom u mreži...

Između dva dvoboja s Dinamom u Europskoj ligi, Tottenham je odradio ligaški dvoboj karaktera gradskog derbija protiv Arsenala i izgubio je. Topnici su preokrenuli zaostatak iz 33. minute kad je zabio Eric Lamela te je slavio s 2:1.

Do poluvremena je Arsenal uspio izjednačiti, pogodio je Martin Odegaard u 44. minuti, dok je preokret kompletirao Alexandre Lacazette iz kaznenog udarca u 64. Lamela je u drugom dijelu pogubio živce te je u samo nekoliko minuta zaradio dva žuta kartona i ostavio svoju ekipu s desetoricom i s malim šansama da izjednači.

Tako je i bilo iako je Jose Mourinho opet na teren izveo najjaču postavu pa ostaje nada da će se pokoja udana igla odmoriti na Maksimiru. Tottenham je tako prekinuo niz od tri pobjede i na sedmom je mjestu, dok je Arsenal stigao na dva boda od Liverpoola te je deseti.

I bez dugogodišnjeg trenera Chrisa Wildera, Sheffieldu ne cvjetaju ruže. Promjena na klupi nije donijela očekivan pozitivan šok i Leicester je na posljednjoj momčadi lige pokazao silu i iskalio sav bijes koji je materijaliziran u pet pogodaka.

Leicester je izdominirao suparnika koji je imao manje od 30 posto posjeda lopte i tek jedan udarac te nije pokazao ama baš ništa, dok je kod domaćina trebalo malo da se napad "odčepi". To je nakon vratnice Pereza u 12. minuti prvi uspio Kelechi Iheanacho u 39. minuti, a drugo poluvrijeme donosi rapsodiju.

U 64. minuti drugi gol zabija Perez koji se iskupio za vratnicu u početku, a samo pet minuta kasnije Iheanacho zabija svoj drugi, a Leicesterov treći pogodak. Napadač Lisica je bio vrlo raspoložen pa je sjajnim udarcem iz daljine kompletirao hat-trick u 78., dok je konačnih 5:0 produkt autogola u 80. minuti.

U prvom susretu dana je Brighton u gostima iznenadio Southampton koji nastavlja pad forme. Četvrtom porazu Svetaca u posljednjih pet susreta kumovali su Dunk i Trossard, dok je za domaćina zabio tek Che Adams.

Posljednji susret dana odigran je na Old Traffordu gdje je Manchester United zaustavio dobar niz West Hama te se minimalnom pobjedom vratio na drugo mjesto. Craig Dawson bio je tragičar za West Ham u 63. minuti kad je glavom pogodio svoju mrežu.