Napoli bolji od Milana uz crveni Rebića, pobjede Intera i Juventusa

Matej Kačan • nedjelja, 14.03.2021.

Nedjeljnim susretima u Serie A još je jasnija slika u vrhu same lige, a najviše su iz svega profitirali Inter i Juventus koji su slavili, a da su direktni konkurenti Roma i Milan upisali poraze...

Iako se govori o njegovom odlasku iz Juventusa, Cristiano Ronaldo ne prestaje oduševljavati u crno-bijelom dresu. S nova tri gola Cagliariju je Portugalac stigao do fantastična 23 pogotka u isto toliko ligaških nastupa i Juventus nastavlja svoj uspon po tablici.

Ronaldo je vrlo brzo riješio sve dvojbe, pogađao je u 10., 25. iz penala te u 32. minuti i sam je postavio 3:0, a onda je tek Simeone smanjio na 3:1. Juventus je upisao treću pobjedu u nizu te je na trećem mjestu s bodom manje od Milana koji je u posljednjem susretu dana izgubio od Napolija.

Na San Siru su trupe Gennara Gattusa upisale prevrijednu pobjedu pogotkom Mattea Politana u 49. minuti. Ante Rebić je ušao u 60. minuti, ali je zbog nesportskog ponašanja dobio crveni u nadoknadi. Napoli je skočio na peto mjesto s 50 bodova, koliko ima i Roma koja je bila žrtva najvećeg iznenađenja dana.

Rimljani su na gostovanju kod Parme dominirali i prijetili, ali se iz ranog zaostatka nisu iskopali. Valentin Mihaila u devetoj minuti dovodi Parmu u vodstvo, a u 55. minuti je konačnih 2:0 postavio Hernani iz kaznenog udarca.

Na vrhu je još uvjerljiviji od danas Inter koji je novom simultankom Romelua Lukakua i Lautara Martineza nadvisio Torino za koji je pogodak zabio Sanabria. Nova je to pobjeda u dugom nizu Intera i trupe Antonija Contea sad imaju devet velikih bodova ispred drugog Milana.

Prvi susret dana odigran je između Bologne i Sampdorije, a slavila je Bologna golovima Barrowa, Svanberga i Soriana, dok je za Sampdoriju pogodio veteran Fabio Quagliarella.