Vodeni sportovi

Jadran šokirao Jug, trojac izjednačen na vrhu

Matej Kačan • subota, 20.03.2021.

14. kolo Prve hrvatske vaterpolske lige je donijelo jedno ogromno iznenađenje u Ligi za prvaka. Jug je kod kuće poražen od splitskog Jadrana te sad na vrhu imamo tri momčadi s 11-2 omjerom...

Nakon 14. kola 1. HVL vaterpolisti Juga više nisu usamljeni na vrhu tablice. Veliko iznenađenje je u Gružu priredio splitski Jadran koji je slavio s 15:13 te je stigao na 11-2 omjer, koliko sad ima i Jug te Mladost. Jug je vodio 9:8 na poluvremenu, ali drugi dio donosi manje golova te preokret Jadrana.

Splićane je s pet pogodaka vodio sjajni Jerko Marinić Kragić, dok je tri dodao Ivan Domagoj Zović te su njih dvojica zaslužni za preko pola pogodaka Jadrana. Loren Fatović je vodio Jug s tri gola.

Taj je rezultat iskoristila Mladost da se izjednači na vrhu pobjedom protiv Solarisa. Žapci su krenuli ozbiljno i nakon prve četvrtine imaju 4:0, a do kraja nije bilo stresova i piše se 12:6 pobjeda. Andro Bušlje je s tri gola vodio Mladost, po dva su dodali Luka Bukić i Cosmin Radu.

Četvrto mjesto čvrsto drži riječko Primorje koje je u gostima svladalo Mornar velikim preokretom u posljednjoj četvrtini. Mornar je imao 9:7 na ulasku u posljednju četvrtinu, a onda Primorje radi 5:0 i slavi s 12:9. Tin Brubnjak je vodio Primorje s pet pogodaka.

Dno Lige za ostanak i dalje čvrsto pripada Zadru koji ima maksimalnih 13 poraza iz 13 susreta. Zadrane je na Višnjiku s uvjerljivih 20:13 svladao makarski Galeb uz po četiri pogotka Vukića, Popovića i Čondić Kadmenovića. Kod Zadra je pet zabio Lovre Zelić.