Bundesliga, 26. kolo, 20.03.2021, 18:30 h
Schalke 04 0:3 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Gladbach svladao Schalke i prekinuo crnu seriju

Matej Kačan • subota, 20.03.2021.

Nakon mjesec i pol dana loših rezultata, nogometaši Borussije Mönchengladbach napokon su ostvarili pobjedu. Gladbach je u gostima svladao Schalke s 3:0...

Nogometaši Borussije Mönchengladbach napokon su ostvarili pobjedu nakon mjesec i pol dana. Još od trećeg veljače i pobjede nad Stuttgartom u Kupu, Gladbach je slavio nakon devet utakmica u kojima je upisao osam poraza i jedan remi. Bilo je tu četiri vezana ligaška poraza, ispadanje od Dortmunda u Kupu i od Manchester Cityja u Ligi prvaka.

Prvu pobjedu otkako je Marco Rose objavio odlazak u Dortmund na kraju sezone je Gladbach ostvario protiv žrtve na kojoj svi popravljaju formu i gol razliku. Schalkeova kriza još traje, pobjede nema od devetog siječnja i 4:0 nad Hoffenheimom i mjesto koje donosi razigravanje za ostanak je udaljeno 11 bodova.

Schalke nije pokazao ništa u ovoj utakmici, imao je jedan udarac u okvir vrata i tek 34 posto posjeda. Borussia je potpuno izdominirala, a pomoglo je i vrlo rano vodstvo. Već u 15. minuti je iz odbijanca pogodio Lars Stindl, a nije bilo golova do poluvremena. Gladbach je na 2:0 povisio iz kornera u 63. minuti pogotkom Stefana Lainera.

Da ne bude nekakvog pokušaja preokreta i povratka u završnici se pobrinuo upravo igrač Schalkea. Frederik Ronnow je jedan ubačaj spremio iza svog vratara u 72. minuti te je postavio konačnih 3:0. Gladbach je tako zaustavio krvarenje te se popeo na diobu osmog i devetog mjesta sa Stuttgartom.