Novi veliki kiks Hoffenheima, skromni Mainz mu uzeo sva tri boda

Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.03.2021.

U prva dva današnja sureta u Bundesligi, Hoffenheim je kod kuće kiksao protiv Mainza dok je Hertha na svom travnjaku nadigrala Bayer Leverkusen...

Sezona za zaborav za Hoffenheim. Kada se činilo da se napokon malo trgnuo i ušao ui dobar ritam, povezao je opet dva poraza. U prošlom kolu izgubio je 2:0 kod Stuttgarta, a sada je poražen i na svom travnjaku od Mainza.

Posebno boli taj drugi poraz, Mainz je tek 15. na ljestvici i ova pobjeda ga je podigla s predzadnjeg mjesta. Hoffenheim je pak sedam bodova iznad zone ispadanja dok mu Europa sada bježći velikih deset bodova.

U ovom susretu zasluženo je poražen. Mainz je bio bolji i opasniji, a već u prvoj minuti primio je pogodak koji ga je šokirao. Robert-Nesta Glatzel doveo je goste u vodstvo da bi Hoffenheim uspio u završnici prvog dijela doći do poravnanja preko Ihlasa Beboua.

Ipak, vrlo brzo Mainz je vratio vodstvo na svoju stranu, Dominik Kohr poslao je loptu u mrežu za 2:1.

Nastavak susreta nije donio nikakve promjene, neraspoloženi Hoffenheim nije se uspio još jednom vratiti u utakmicu.

Andrej Kramarić odradio je cijelu utakmicu za domaćina.

Hertha je već u prvih pola sata riješila pitanje pobjednika protiv Bayera. Sve je bilpo riješeno već u prvih pola sata kada je domaćin postigao sva tri gola.

Redom su zabijali Deyovaisio Zeefuik, Matheus Cunha i Jhon Cordoba. Tin Jedvaj kod gostiju je ostao na klupi svih 90 minuta.