HT Prva liga, 26. kolo, 21.03.2021, 15:00 h, Rujevica
Suci: Igor Pajač, Nikola Kečkiš, Goran Loparac
2:0(2:0) Varaždin
Varaždin

Rijeka povezala dvije pobjede, Varaždin nikako do bodova

Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.03.2021.

Rijeka je napokon povezala dvije pobjede i vratila se ispred Hajduka na ljestvici dok je Varaždin poražen četvrti put zaredom...

Pobjeda u Koprivnici kod Slaven Belupa je "potvrđena", Rijeka je stigla do važnih bodova i slavljem 2:0 protiv Varaždina pokazala je kako polako izlazi iz krize i budi se. Zadnji put Rijeka je spojila dvije pobjede u prvenstvu još u listopadu prošle godine kada je također svladala Slaven Belupo pa Varaždin.

Ovaj susret ispunio je očekivanja, bilo je dosta prilika na obje strane i susret je bio dinamičan i uzbudljiv.

Rijeka je krenula s dvije dobre prilike Andrijaševića, na drugoj strani prijetili su Obregon i Peco, a onda je Rijeka povela.

U 22. minuti korner je izveo Murić, Zelenika odbio loptu s prve vratnice, no lopta ponovno dolazi do Murića koji nabacuje na peterac gdje je najviši u skoku Galović i glavom šalje loptu u mrežu.

Taj pogodak nije dobro utjecao na Varaždince i Rijeka vrlo brzo ponovno prijeti te u 22. minuti dolazi do novog pogotka. Ovaj put Galović je dugo vukao loptu i došao je s njom do 16 metara, tu je odigrao dupli pas s Menalom, došao sam pred Zeleniku i lakoćom zabio.

U drugom poluvremenu Varaždinci su sve češće prijetili i Nevistić je imao dosta posla, Posavec je vukao konce, a Boban i Memija imali su nekoliko zanimljivih situacija, ali ništa se nije promijenilo, ostalo je 2:0.