HT Prva liga, 26. kolo, 19.03.2021, 18:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Marin Vidulin, Robi Kezele, Luka Pajić
2:0(1:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Osječani prejaki za Lokomotivu, bez većih problema upisali pobjedu

Branimir Korać • petak, 19.03.2021.

Osijek nije dopustio Lokomotivi puno toga. Odigrali su domaćini dobru utakmicu i upisali pobjedu 2:0 s kojom su nastavili bitku s Dinamom za naslov prvaka...

Susret vrlo bitan za obje momčadi okončan je pobjedom Osijeka 2:0. Lokomotiva je u žestokoj borbi za opstanak i svaki bod joj je iznimno bitan, a Osječani pak nastavljaju borbu s Dinamom.

Iako je prvo poluvrijeme bilo relativno skromno i bez previše prilika, u njemu smo vidjeli potez utakmice.

U 14. minuti Igor Silva sjajno je ubacio s desne strane, iz drugog plana dolazio je Laszlo Kleinheisler i opalio iz voleja s ruba kaznenog prostora. Santini nije to upsio obraniti, Osijek vodi 1:0.

Do kraja prvofg dijela vrlo malo toga vidjeli smo na travnjaku i na odmor se otišlo s vodstvo Osijeka 1:0.

U drugom dijelu ipak više akcije. Lokomotiva se otvorila i krenula po poravnanje svjkesna kako neće ništa napraviti ako ostane iza. Ivušić je odlično intervenirao nakon pokušaja Šimića, obrana Osječana uglavnom je dobro stajala i neutračizirala napade Lokomotive, a prema naprijed domaćin je došao do još jednog gola.

U 80. minuti Bočkaj je izveo slobodni udarac, a Mierez bio najviši u skoku i glavom proslijedio loptu u mrežu.

U sudačkoj nadoknadi Santini je radio čuda na golu, obranio nekoliko teških pokušaja i ostalo je 2:0 u prvoj utakmici Samira Toplaka na klupi Zagrepčana.