HT Prva liga, 26. kolo, 20.03.2021, 17:05 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Ante Čuljak, Jerko Crnčić, Ivica Modrić
1:0(0:0) Šibenik
Šibenik

Hajduk mladim snagama svladao Šibenik i vratio se na četvrto mjesto

Matej Kačan • subota, 20.03.2021.

Uz nastup dvojice debitanata u ligaškim utakmicama, Hajduk je minimalno svladao Šibenik te je nastavio dobru formu u HT Prvoj ligi. Ujedno su se Bijeli oporavili od poraza u Kupu te su se vratili na četvrto mjesto...

Isnik Alimi
65'
11
Ignacio Bailone
75'
77
Suad Sahiti
75'
10
Alvaro Martin de Frias
82'
Krunoslav Rendulić

U vrlo čvrstoj utakmici s jako malo pravih prilika i dobrog nogometa, nogometaši Hajduka su uspjeli svladati Šibenik i nastaviti svoj dobar niz četvrtom pobjedom u posljednjih pet susreta. Pomlađena momčad Hajduka slavila je minimalno pogotkom ligaškog debitanta Marina Ljubičića koji je sa Stipom Biukom dobio priliku i u ligi nakon nastupa u Kupu.

Jako malo toga smo vidjeli u prvom poluvremenu. Šibenik je stao u jako čvrst blok u 5-4-1 te je glavna zadaća bila spriječiti Hajduk u zabijanju pogotka, a prema naprijed se tražila oštra i direktna tranzicija. Plan je uvelike Šibeniku uspio jer od Hajduka nismo vidjeli opasnih udaraca ni situacija osim pokušaja kombinacije Teklić-Livaja koju je prije udarca spriječio vratar.

S druge strane je najbolju priliku imao Kvesić u 26. minuti kad je na rubu kaznenog prostora, korak-dva unutra snažno pucao, ali je Lovre Kalinić na mjestu. Drugi dio otvara Šibenik udarcem Ćurića u blok, a Hajduk traži udarac s bijele točke nakon što je lopta u ruku pogodila Pajića.

No, nakon VAR provjere je pokazano da se igra dalje, a Hajduk je malo po malo sve opasniji i konkretniji u svojoj inicijativi. Napokon se ona isplatila u 72. minuti kad su dobro djelovali oni najmlađi. Mario Vušković je dobro ubacio s desne strane, a mladi Marin Ljubičić u skoku trza glavom i pogađa u gornji lijevi kut.

Još gora situacija za Šibenik postaje u 77. minuti kad je Isnik Alimi u skoku udario Vuškovića te je zaradio drugi žuti karton i do kraja Šibenik treba braniti svoja vrata, ali i ići po pogodak s desetoricom. U 90. minuti imamo sumnjivu situaciju u kaznenom prostoru Hajduka.

Nakon pokušaja Bailonea je Darko Todorović pokupio loptu, ali u duelu pada i u padu laktom gura loptu u korner. Gosti traže igranje rukom i kazneni udarac, ali je nakon tihe VAR provjere rezultat isti kao i kad je Hajduk tražio penal - igraj dalje.

Pokazano je tri minute nadoknade, a skoro je Livaja u sljedećem napadu riješio utakmicu kad je sjajno probio desnu stranu i prošao do peterca, ali obrana zajedničkim snagama zaustavlja njegov pokušaj, a na odbijenu loptu prvi stiže Schildenfeld. Ostalo je do kraja 1:0 i Hajduk se s nova tri boda penje na četvrto mjesto i veže pet utakmica bez poraza.

Šibenik je pak povezao tri poraza te je na 26 bodova, samo dva više od Slavena i Istre te tek šest više od Lokomotive koja je na dnu ljestvice.