HT Prva liga, 26. kolo, 20.03.2021, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Fran Jović, Vedran Đurak, Bojan Zobenica
Šime Gržan 45'+1' (11m)
Istra 1961

Slaven i Istra podijelili bodove u Koprivnici

Matej Kačan • subota, 20.03.2021.

U direktnom dvoboju borbe za ostanak, Slaven Belupo i Istra 1961 su u Koprivnici podijelili bodove te su i dalje ostali izjednačeni, a napravili su i korak naprijed u odnosu na posljednju Lokomotivu koja je poražena i Varaždin kojeg čeka ogled s Rijekom...

Nakon jako dinamičnog i zanimljivog prvog dijela, uslijedilo je nešto mirnije drugo poluvrijeme u dominacxiji Slavena, a na kraju svega po bod za Slaven i Istru u Koprivnici. Epilog je to kojim obje ekipe mogu biti djelomično zadovoljne jer je svaki bod vrlo važan u borbi za ostanak, pogotovo ako uzmemo u obzir da je posljednja Lokomotiva opet izgubila.

Ipak ostaje dojam da za pobjedom više žaliti može Slaven koji je pokazao više i bio je aktivniji, a promašio je i kazneni udarac pri 0:0. Nemanja Glavčić je bio najaktivniji za Slaven u početku pa je u 12. minuti složio priliku za Knölla koji puca pored vrata, a isti dvojac je upleten i u udarac s bijele točke u 25. minuti.

Knöll ga je izborio kad ga je faulirao Da Silva, dok je Glavčić izveo udarac, ali mu vratar gostiju brani. No, nije dugo prošlo da Slaven ipak povede, dogodilo se to samo dvije minute kasnije kad je Glavčić opet središtu pozornosti, ovaj put kao asistent ubačajem s lijeve strane za Miroslaval Iličića.

U 44. novi kazneni udarac, ovaj put s druge strane. Bruno Goda je srušio Šimu Gržana u duelu prije prilike za Špoljarića, a sudac pokazuje na bijelu točku. Udarac je izveo sam Gržan te je precizan za 1:1 na poluvremenu, a ispostavit će se i na kraju.

U 49. najbolju priliku drugog dijela propušta Knöll koji je na dlanu u petercu Istre imao priliku za 2:1, ali se sapleo na loptu i šalje ju tek pored gola, a nakon toga smo vidjeli manje toga. Slaven je bio bolji i zaprijetio je nekoliko puta, ali je Lučić bio nesavladiv. Glavčića gol baš nije htio jer je u samoj nadoknadi još jednom dobro zapucao, ali tek u vratnicu i Istra "bježi" s bodom.

Slaven i Istra ovim bodom imaju po 24, Slaven uz utakmicu manje, a Istra je prekinula niz od tri pobjede. Iza ovog dvojca je Varaždin na 22 boda te posljednja Lokomotiva s 20.