HT Prva liga, 26. kolo, 21.03.2021, 17:30 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Dario Kulušić, Goran Pataki, Sanja Rođak-Karšić
1:0(0:0) Gorica
Gorica

Dinamo ponovno na vrhu, Gorica opasno prijetila u završnici

Branimir Korać • nedjelja, 21.03.2021.

Dinamo je upisao pobjedu protiv Gorice na Maksimiru u susretu 26. kola HT Prve lige. Modri su slavili s 1:0, bili su bolji protivnik, ali u zadnjim sekundama sudačke nadoknade skoro su ostali bez dva boda...

Vrlo opasna i neugodna utakmica za Dinamo neposredno uoči reprezentativne stanke. Odmah nakon euforije i izbacivanja Tottenhama, pred Dinamom je bila prvenstvena obaveza protiv Gorice, čvrstog i teškog protivnika.

Osim toga, pritisak je stvarala i činjenica da je Osijek nastavilo s pobjedama, slavio je i protiv Lokomotive stoga Modri nisu imali pravo na kiks.

Damir Krznar napravio je određene promjene u postavi, ne i potpuno promijenio sastav i Dinamo je bio bolji i kontrolirao je susret.

Trebao je povesti već u prvoj minuti kada je Beruno Petković pobjegao u kontru, došao sam pred vratara, no Banić je obranio. Odbio je loptu nogom, ona u nastavku akcije dolazi do Majera koji s ruba kaznenog prostora trese vratnicu.

Do kraja prvog dijela imao je Dinamo još ponepšto pokušaja, konkretno Majer, Ivanušec i Oršić, ali rezultat se nije mijenjao.

Pogodak je stigao na startu drugog dijela kada je Ristovski idealno centrirao s desne strane i pogodio u glavu Petkovića koji iz blizine zabija za 1:0.

Ubrzo su Goričani ostali bez Suka kojem je čini se slomljena noga nakon sudara s Čabrajom.

Najbolje šanse drugog poluvremena stigle su u sudačkoj nadoknadi. Prvo je Banić obrani ricer Ademiju, lopta se odbila do Atiemwena koji promašuje prazan gol. U posljednjim sekundama Matar je bio sam pred Livakovićem i zatresao vratnicu.

Dinamo uzima tri velika boda i vraća se na vrh.