Kiel nastavio nizati pobjede, Martinoviću poraz unatoč vrlo dobrom nastupu

Branimir Korać • nedjelja, 21.03.2021.

U Bundesligi je na rasporedu 22. kolo, a u subotnjim susretima bilo je i iznenađenja. Nije ga dopustio Kiel koji je kod kuće svladao Wetzlar...

Rukometaši Kiela nastavili su s dobrim igrama u njemačkom prvenstvu. Upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu u njemačkom prbvenstvu, ovaj put svladali su Wetzlar s 23:19. Gostu su u 50 minuta postigli tek 12 golova i tek u zadnjih deset minuta smanjili su zaostatak.

Dario Quenstadt obranio je 12 lopti, a čak 12 golova, više od pola Kielovih, postigao je Niclas Ekberg dok je Domagoj Duvnjak postigao dva gola. Kod Wetzlara pet golova postigao je Lenny Rubin. Ivan Sršen ostao je bez gola.

Iznenađenje je priredio Essen koji je odigrao odličnu utakmicu protiv Stuttgarta i neočekivano glatko slavio. Essen je odnio pobjedu 27:20 i tako pokazao znakove života nakon što je izgubio zadnje četiri utakmice.

Predvodili su ga Lukas Diedrich s 13 obrana te s po šest golova Noah Beyer i Dimitri Ignatow. Kod Stuttgarta četiri gola postigao je Patrick Zieker.

Göppingen potvrđuje veliku formu, ugostio je Hannover Burgdorf i svladao ga je s 31:24. Ovo je šesta uzastopna pobjeda Göppingena koji je potpuno kontrolirao ovaj dvoboj.

Sjajan je bio Urh Kastelic sa 17 obrana, a po pet golova postigli su Tim Kneule, Marcel Schiller i Krešimir Kozina. Josip Božić-Pavletić dodao je jedan pogodak. Kod poraženih prvo ime bio je Ivan Martinović s osam golova, šest je dodao Alfred Jonsson.

Podbacio je Bergischer koji je odigrao samo 25:25 protiv Nordhorna. Očekivalo se definitivno više, domaćin je bio veliki favorit, ali Nordhorn se borio, oporavio se od lošeg prvog poluvremena i u završnici je izdržao te uzeo veliki bod.

U domaćem sastavu Yannick Fraatz postigao je pet golova, a kod gostiju Robert Weber zabio je šest.

Balingen je upisao četvrti uzastopni poraz, ovaj put svladao ga je u gostima Erlangen s 29:24. Odličan nastup gostiju koji su imali susret pod kontrolom i nisu dopustili Balingenu da okrene stvari na svoju stranu.

Klemen Ferlin odradio je dobar posao s 14 obrana, Simon Jeppsson zabio je sedam golova, a Johanness Selin šest. U domaćem sastavu Tim Nothdurft postigao je 11 golova, a Vladimir Božić skupio je četiri obrane.

14Hannover-Burgdorf 23623:641-1818
15Minden 23590:629-3916
16HBW Balingen-Weilstetten 20526:572-4611
17HSG Nordhorn-Lingen 23582:684-10210
18TUSEM Essen 21553:616-639
19Ludwigshafen 21481:552-719
20HSC 2000 Coburg 24599:723-1249