Premiership, 29. kolo, 20.03.2021, 21:00 h
Brighton & Hove 3:0 Newcastle
Newcastle

Brighton lakoćom deklasirao Newcastle i odvojio se na četiri boda

Matej Kačan • subota, 20.03.2021.

U dvoboju momčadi koje su tek nešto iznad zone ispadanja, Brighton je pokazao kako je u ovom trenutku mnogo kvalitetnija ekipa u boljoj formi te je s 3:0 vrlo lako i uvjerljivo svladao Newcastle za odvajanje na tablici...

Da dugi niz poraza Brightona i potonuće do samog donjeg doma tablice nije realno stanje ekipe koja je puna dokazanih imena govore posljednja dva kola. Nakon Southamptona, Brighton je svladao još jednog suparnika koji je relativno blizu na tablici, a ovaj put je to učinio s mnogo autoriteta protiv Newcastlea.

Premda su susjedi na tablici, bilo je jasno da je Brighton ipak za klasu bolja ekipa i to je dokazao 3:0 pobjedom, drugom u nizu te pokazuje naznake novog uspona prema sredini lige. Newcastle je limitiran na tek jednu pravu priliku koja je završila na vratnici nakon udarca Ryana Frasera, dok je ostatak bio obojan plavom bojom.

Brighton u vodstvo dovodi Leandro Trossard u trećoj minuti nadoknade prvog dijela, a samo dvije minute nakon stative Svraka je taj promašaj kaznio jedan od iskusnijih. Danny Welbeck s vremena na vrijeme pokaže zašto je bio član i velika nada Manchester Uniteda te Arsenala, kao i ovaj put kad je preciznim i odmjerenim udarcem s ruba kaznenog prostora postavio 2:0.

Konačnih 3:0 djelo je Neala Maupayja u 68. minuti na asistenciju Pascala Grossa, a neke od kasnijih dobrih prilika za domaćina su spasili igrači u bloku ili Martin Dubravka koji su zaslužni da poraz Newcastlea nije još i teži.

Brighton je ovom pobjedom pobjegao Newcastleu na četiri boda i gleda prema gore jer je 12. mjesto i Crystal Palace na samo pet bodova razlike, dok se Newcastle nalazi tek dva boda iznad Fulhama i zone ispadanja.