PPD Zagreb i Nexe uvjerljivim pobjedama otvorili Ligu za prvaka

Branimir Korać • nedjelja, 28.03.2021.

Susretima prvog kola startala je Liga za prvaka rukometaša, a prvi favoriti PPD Zagreb i Nexe upisali su visoke pobjede...

Rukometaši PPD Zagreba nakon uspavanog i skromnog prvog poluvremena, odradili su puno bolje drugo i odnijeli pobjedu protiv Dubrave 38:27.

Na odmoru je bilo 15:15, Dubrava se odlično držala, ali u nastavku susreta ipak je presudila širina kadra i bolja pripremljenost Obrvanove momčadi.

PPD su predvodili Luka Klarica s osam golova, po šest su dodali David Mandić i Matej Hrstić dok je Senjamin Burić zabio pet golova. Kod Dubrave Ante Babić zabio je šest golova, a Ante Ivanković pet.

Nexe je lakše odradio posao kod Sesveta slaveći 32:23. Od rane faze susreta Nexe je preuzeo kontrolu i nije imao baš nikakvih problema.

Odličan posao odradio je na golu Mihailo Radovanović s deset obrana uz samo osam primljenih golova. Po osam golova zabili su Janko Kević i Halil Jaganjac. Kod poraženih Eugen Josip Žaja bio je strijelac šest puta.

Gostujuću pobjedu upisao je Poreč koji je slavio kod Varaždina 30:25. Varaždinci nisu imali svoj najbolji dan, Poreč je od ulaska u utakmicu sa 6:1 u potpunosti kontrolirao susret.

Predvodili su ga Antonio Pribanić s deset golova i Luka Moslavac s pet pogodaka. Kod Varaždina po četiri gola zabili su Luka Trojko, Tin Šestak, Jurica Vidaček i Matej Tači.