Gorica pregazila Dubrovnik, vrijedne pobjede Bjelovara i Zameta

Branimir Korać • nedjelja, 28.03.2021.

Krenula je Liga za opstanak Paket 24 Premijer liga, a prvo kolo proteklo je u znaku domaćina...

Goričani su nastup u Ligi za ostanak otvorili visokom pobjedom protiv prvog kandidata za ispadanje iz lige Dubrovnika. Dubrovčani su bili potpuno neravnopravan protivnik o čemu svjedoči konačnih 41:24. Već u prvom dijelu domaćin je dostigao dvoznamenkastu razliku i u nastavku je imao lagan posao.

Kod Gorice Stipe Purić skupio je 17 obrana, po osam golova zabili su Juro Čakarić i Lucian Bura, šest je zabio Hrvoje Ceković, a pet Matej Svržnjak. Kod poraženih Toni Jakić zabio je devet golova, a Samid Mekić šest.

Bjelovar je upisao vrijednu pobjedu protiv Umaga s 24:22. Umažani su tako uz Dubrovnik u nezavidnoj poziciji, ali još je dosta vremena za popravak. Ovdje je susret prelomljen u zadnjih osam minuta kada je domaćin uz dva gola Jurjevića i jedan Milićevića otišao na 22:19.

Dubravko Grgić upisao je 12 obrana, šest golova zabio je Tibor Jurjević, a pet Petar Lulić. Kod poraženih sedam golova zabio je Gabriel Buvinić, šest Dino Gavran, a pet Tomislav Bošnjak.

Zamet je serijom 3:0 u zadnje dvije i pol minute zaključio utakmicu protiv Spačve i upisao pobjedu 30:27. Vinkovčani su se odlično držali do završnice koju nisu dobro odradili.

Marin Sorić skupio je 13 obrana, Tin Tomljanović zabio je osam golova, a Tony Zarev sedam. Kod gostiju Aldin Pašagić upisao je 17 obrana, a Marko Vignjević zabio šest golova.