Italija dominira skupinom C, nova pobjeda u Litvi

Branimir Korać • srijeda, 31.03.2021.

U skupini C favorit za prvo mjesto je Italija, a to je i potvrdila s tri pobjede iz isto toliko kola u ovom ciklusu...

Talijani su u uobičajenom ritmu stigli i do treće pobjede u ovim kvalifikacijama. Odigrali su tri utakmice i upisali tri pobjede s po 2:0. Treća je ostvarena u Vilniusu protiv Litve koja je tek u sudačkoj nadoknadi primila drugi gol i oprostila se od bodova.

Talijani su dosta toga promašili, mogli su slaviti i puno uvjerljivije. Na prvi pogodak čekali su dio 48. minute kada je Stefano Sensi, dvije minute nakon ulaska u igru zabio za 1:0. Odluka je pala u sudačkoj nadoknadi, dosuđen je kazneni udarac, a Ciro Immobile realizirao ga je za nedostićnih 2:0.

Bugarska je u Belfastr doputovala po bod i uzela ga je. Sjeverna Irska je bila dosta bolja i zaslužila je i više, ali bugarska obrana ipak je izdržala.

I jedni i drugi tako ostaju i dalje bez pobjede, a Sjeverna Irska i bez postignutog gola. Nisu niti Bugari puno raspucaniji, oni su ostali na jednom golu.