Real Madrid 2:0 Eibar
Eibar

Real svladao Eibar, Modriću sat vremena

Matej Kačan • subota, 03.04.2021.

Nogometaši Real Madrida su se uspješno vratili obvezama u La Ligi te su u susretu 29. kola svladali Eibar i popeli se na drugo mjesto tablice...

Novom pobjedom, i to trećem u nizu je Real Madrid skočio na drugo mjesto ljestvice u La Ligi, s bodom više od Barcelone. Real je kod kuće svladao Eibar s 2:0 te je produžio muku svog suparnika koji tjednima ne zna za pobjedu i dijeli dno s Alavesom.

Od prvog trenutka je Real dominirao, a najveći protivnik domaćina je u prvom poluvremenu bio VAR. Video provjera je u 11. minuti presudila da nema kaznenog udarca za Real nakon zahtjeva Casemira koji je pao u kaznenom prostoru.

Nova situacija za provjeru događa se u 37. minuti kad je Marco Asensio zabio gol, ali je VAR pokazao zaleđe i rezultat se ne mijenja. No, Asensio je dobio novu šansu u 41. minuti i pogodio je, a ovaj put je sve bilo regularno pa Real vodi 1:0 na poluvremenu.

Zasluge za prvi gol idu i sjajnom Casemiru koji je poslao lijepo dodavanje kroz obranu za strijelca. Dugo je stajalo 1:0, a da ne bude drame u završnici i šanse za remi se pobrinula kombinacija Vinicius i Benzema. Brazilac je poslužio Francuza koji nastavlja biti ubojit i postavlja 2:0.

Luka Modrić je odigrao 60 minuta za Real koji će u ponedjeljak navijati za Valladolid protiv Barcelone kako bi ostao drugi, ali i za Sevillu protiv Atletica u nedjelju kako bi se približio vodećoj ekipi lige.