Marseille nije kiksao protiv već otpisanog Dijona

Branimir Korać • ponedjeljak, 05.04.2021.

S dva susreta u kasnijem nedjeljnom terminu dovršeno je 31. kolo Ligue 1. Marseille i St. Etienne upisali su važne pobjede...

Nakon visokog 3:0 poraza u prošlom kolu protiv Nice, Marseilleu je trebala pobjeda u ovom kolu kako bi se vratio na pobjedničke staze i ne bi dopustio odvajanje društvu iznad njega u borbi za europske pozicije.

Dobra je vijest što mu je u goste stigao Dijon, posljednjeplasirana momčad na ljestvici koja je već otpisana i trebalo bi se dogoditi pravo čudo da se Dijon spasi.

Marseille je očekivano slavio s 2:0, bio je bolji protivnik i bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će na kraju uzeti sva tri boda.

Na prvi pogodak čekao je do sudačke nadoknade prvog dijela kada je loptu u mrežu pospremio Leonardo Balerdi, a deset minuta prije kraja susreta Alvaro je postavio konačnih 2:0.

Duje Ćaleta-Car zbog kartona nije nastupio u ovom susretu.

U drugom nedjeljnom dvoboju u kasnijem terminu St, Etienne je stigao do važne pobjede u borbi za opstanak. Slavio je u gostima kod Nimesa s 2:0 i tako odmaknuo upravo Nimesu koji je na poziciji koja vodi u doigravanje za opstanak, na sedam bodova razlike.

Pogotke za goste postigli su Wahbi Khazri u 23. minuti te Denis Bouanga u 66. Domaćin je u završnici mogao vratiti neizvjesnost u susret, ali je Etienne Green obranio kazneni udarac Renaudu Ripartu.