Vodeni sportovi

Damir Martin izborio finale Europskog prvenstva u samcu

Branimir Korać, HINA • subota, 10.04.2021.

Posljednjeg dana Europskog veslačkog prvenstva u Vareseu u nedjelju, Hrvatska će imati predstavnike u tri A finala. Za medalje će se boriti Damir Martin u samcu, te braća Sinković i sestre Jurković u dvojcu bez kormilara.

Olimpijski doprvak Damir Martin je svojoj polufinalnoj skupini osvojio drugo mjesto, a plasman u finale vodile su prve tri pozicije.

Martin je ostvario rezultat 6:49.85, a brži od njega bio je tek Norvežanin Kjetil Borch s rezultatom 6:48.96. U finale ide i trećeplasirani Grk Stefanos Ntouskos s rezultatom 6:50.02.

Prva tri mjesta u drugoj skupini osvojili su Nijemac Oliver Zeidler (6:43.03), Danac Sverri Nielsen (6:46.94) i Poljak Natan Wegrzycki-Szymczyk (6:54.93).