Premiership, 31. kolo, 10.04.2021, 13:30 h
Manchester City 1:2 Leeds United
Leeds United

Šok na Etihadu: Leeds s igračem manje slavio kod Manchester Cityja

Branimir Korać • subota, 10.04.2021.

Subotnji program u Premier ligi otvoren je na Etihadu gdje je Leeds priredio senzaciju i svladao Manchester City s 2:1...

Manchester City ušao je u susret protiv Leedsa kao veliki favorit, tako se i ponašao u meču u kojem je apsolutno dominirao, a na kraju ipak nije slavio. Leeds je cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje, bio pod velikim pritiskom, ali ipak je na kraju odradio jednu kontru koja mu je donijela pobjedu.

Od početka susreta City je dominirao i bio bolji protivnik, Leeds je bio pritisnut na svoju polovicu i onda praktički iz prvog napada poveo. Prvu priliku za goste realizirao je Stuart Dallas i Leeds je neočekivano poveo.

Nedugo zatim problemi. Neposredno prije odlaska na odmor Liam Cooper neoprezno je startao na Gabriela Jesusa i zaradio je crveni karton te je Leeds ostao s igračem manje.

U drugom dijelu City je očekivano žestoko pritisnuo. Leeds se grčevito branio i to uspješno sve do 76. minute kada domaćin ipak dolazi do poravnanja. Dobra akcija Cityja, Bernardo Silva dao je loptu za Ferrana Torresa koji mirno zabija.

Očekivao se pad Leedsa i da neće izdržati, međutim on je šokirao u zadnjim minutama susreta i iz drugog udarca na gol u cijelom susretu stigao do drugog pogotka. Ponovno je pobjegao Dallas, došao do 16 metara i pod pritiskom je poslao loptu u mrežu za 2:1.

Izdržali su gosti do kraja susreta i proslavili veliku i neočekivanu pobjedu, posebno zbog načina na koji se susret razvijao.