Barcelona u pola sata deklasirala Athletic za trofej u Kupu

Matej Kačan • subota, 17.04.2021.

Nogometaši Barcelone i njihov trener Ronald Koeman ipak su uspjeli osvojiti prijeko potreban trofej i spasiti sezonu. Barcelona je u Sevilli deklasirala Athletic u finalu Kupa kralja...

Ronald Koeman je ipak uspio doći do trofeja u svojoj prvoj sezoni na klupi Barcelone te je tako ispunio ultimatum koji je navodno stavljen pred njega nakon ispadanja iz Lige prvaka i zaostajanja u La Ligi. Barcelona je osvojila Kup kralja s visokom 4:0 pobjedom nad Bilbaom u Sevilli.

Athletic je tako izgubio i drugo finale Kupa u samo dva tjedna, ovaj put nije bilo ni izbliza tijesno i minimalno kao protiv Sociedada u finalu prošlosezonskog izdanja. Barcelona je bila apsolutno bolja momčad, pogotovo u prvom dijelu kad je Bilbao ostavljen na samo jednom udarcu.

No, Katalonci to nisu mogli naplatiti u prvih sat vremena, ali je Barcelona postajala sve opasnija kako je vrijeme išlo. Stiglo je zato posljednjih pola sata, a onda su naplaćeni svi promašaji u prvih 60 minuta.

Otvorio je Antoine Griezmann prelijepim udarcem iz situacije jedan na jedan koji je milimetarski precizno od stative ušao u mrežu, a samo tri minute kasnije je Jordi Alba ubacio, a Frenkie de Jong zabio glavom za 2:0.

Potrošeno je zatim nekoliko minuta na izmjene, a onda je na scenu stupio Leo Messi koji nije dopustio da novi trofej i velika večer prođe bez njegovog učinka. Najbolji strijelac u povijesti Kupa kralja popravio je svoj konto za još dva gola, u 68. te 72. minuti.

Zabio je Griezmann još jedan pogodak u 86. minuti, ali "petarda" nije pukla jer se aktivirao VAR i pokazao da je Francuz gol zabio nakon akcije sa zaleđem. Završilo je 4:0 i Barcelona slavi svoj 31. naslov u Kupu, po čemu je apsolutni rekorder u Španjolskoj.