Split izgubio od Borca, borba za ostanak maksimalno komplicirana

Matej Kačan • ponedjeljak, 19.04.2021.

Košarkaši Splita su upisali novi poraz u važnoj utakmici za ostanak u ABA ligi pa će misija ostanka biti maksimalno komplicirana. Bolji je na Gripama bio Borac...

Dvije najvažnije utakmice u abaligaškoj sezoni su košarkaši Splita odigrali na najgori način i sad im je ostanak u ABA ligi bez kompliciranja i dodatnog razigravanja ozbiljno ugrožen. Žuti su kod kuće izgubili od Borca te će se u posljednjem kolu krojiti krug između nekoliko ekipa.

Split je u utakmicu krenuo uspavano i Borac je napravio 7:2, ali na krilima dobrog Marića i nekoliko vezanih skokova u napadu i ubačaja Žuti do konca prve dionice preokreću do 18:15 nakon 10 prvih minuta. No, vidjelo se da "to nije to" u ovoj utakmici.

Zato su stvari za Borac sjele na svoje mjesto u drugoj dionici, Borac je krenuo s tricama, a prednjačio je Aleksa Novaković koji ih je u kratkom razdoblju postigao čak tri pa je na poluvremenu sedam poena viška za Borac. Ništa bolje nije ni u trećoj, Borac razliku u nekim trenucima diže i do 15 poena prednosti.

Tek u posljednjoj dionici smo vidjeli natruhe povratka i nade žutih preko Tonija Perkovića i Roka Ukića, ali su gosti iskažnjavali sve greške i utakmicu su priveli kraju poprilično rutinski uz zabijanje slobodnih bacanja kad je Split krenuo raditi prekršaje dvije minute do kraja.

Završilo je 86:74 za Borac kojeg je s 21 poenom uz šest trica predvodio Novaković, dok je 15 poena dodao Duda Sanadze. Kod Splita je 16 ubacio Ukić, a 15 je dodao Petković.

Situacija na dnu ABA lige je sad maksimalno komplicirana. Čak su tri ekipe na osam pobjeda. Borac i Split su na 8-17, ali Borac ima bolji međusobni omjer. Na 8-16 su Krka i Cibona, ali Krka ima bolji omjer sa Splitom, dok Cibona ima susret s Cedevita Olimpijom i Borcem.

Ako se stvari odviju na očekivan način pa poraze upišu Cibona od Cedevita Olimpije, Split od Partizana i Krka od Zvezde, onda će susret Borca i Cibone te onaj Krke i FMP-a odlučivati o tome tko ostaje na osam, a tko ide na devet pobjeda. Ovisno o tome će se i krojiti krug na dnu iz kojeg će netko u dodatno razigravanje za ostanak.