Atletico i Barcelona nastavili s pobjedama, dva autogola na Camp Nouu

Branimir Korać • petak, 23.04.2021.

U susretima 31. kola La Lige Barcelona i madridski Atletico bili su uspješni i upisali su pobjede na svom travnjaku protiv Getafea i Huesce...

Madridski Atletico vratio se na pobjednički put te je upisao novu pobjedu koja ga ponovno odvaja na ljestvici. U goste mu je stigla Huesca koja se žestoko bori za opstanak, ali je na kraju Atletico bio bolji s 2:0.

Na prvi pogodak čekalo se do 39. minute kada je Angel Correa s nekih 15 metara zapucao i doveo svoju momčad u vodstvo. Sve do posljednjih deset minuta Madriđani su imali tek minimalnu prednost, a onda je Yannick Carrasco iz blizine zabio za konačnih 2:0.

Barcelona je slavila protiv Getafea s 5:2 u susretu u kojem je bilo svega. Domaćin je odnio pobjedu iako je bilo i loših reakcija, a dvije takve dovele su do golova Getafea.

Razlika je još jednom bio Leo Messi koji je od početka susreta pokazao kako je raspoložen, prvo je zatresao okvir gola, a onda je već u osmoj minuti pogodio za 1:0. Kratko je trajalo zadovoljstvo domaćina, u 12. minuti nespretnom reakcijom Clement Lenglet pogađa svoju mrežu, međutim i Getafe je pomagao Barceloni i do Sofian Chakla koji je autogolom vratio prednost na stranu Barce. da domaćin ipak mirnije ode na odmor pobrinuo se Messi golom za 3:1 u 33. minuti.

U drugom dijelu se nastavila dominacija Barcelone, ali iz jednog od rijetkih napada gosti su izborili kazneni udarac. Izveo ga je Enes Unal i smanjio na 3:2. Završnica je ipak pripala Barceloni koja preko Ronalda Arauja i Griezmanna odlazi na visokih 5:2.

Svega je bilo u San Sebastianu, obostrano dosta nervoze, a pogoci su pali u prvih 45 minuta. Celta je stigla u vodstvo u 22. minuti golom Huga Malla, ali do odmora Portu i Adnan Januzaj rade preokret. Još je domaćin i zapucao kazneni udarac koji nije realizirao Alexander Isak.

Iako je Eibar bio opasniji i otvoreniji, upisao je, visok poraz u dvoboju protiv Granade s 4:1. Roberto Soldado i Antonio Puertas u prvom poluvremenu su doveli Granadu do 2:0 da bi Kike u 64. minuti smanjio na 2:1. Međutim, u završnici susreta Granada je ipak slavila s 4:1 novim golom Soldada i još jednim Kenedyja.