Braća Sabanov prvi put ušli u finale na ATP Touru

Branimir Korać • petak, 23.04.2021.

Ivan i Matej Sabanov ostvarili su sjajan rezultat na ATP turniru u Beogradu. Prvi put u karijeri prošli su u finale i to pobjedom protiv Talijana Mattea Berrettinija i Andree Vavassorija 7:6, 6:3...

Ivan i Matej Sabanov prvi put u karijeri igrat će u finalu negog ATP turnira. Braća Sabanov ostvarili su rezultat karijere u Beogradu gdje su redom svladali sve konkurente i bez izgubljenog seta došli do finala.

U polufinalu nije bilo lagano, ali su nastavili sjajan niz. Protivnici su bili Talijani Matteo Berrettini i Andrea Vavassori, no hrvatski par upisao je pobjedu.

U prvom setu braća Sabanov stigla su do breaka u trećem gemu, ali na servisu za set pritisak je napravio svoje i Talijani se vraćaju. Set je otišao u tie-break gdje je hrvatski par bio bolji s 11:9.

U drugom setu Talijani su poveli s 2:0, ali nakon toga gube pet gemova zaredom i odlaze u poraz.

Protivnici hrvatskoj kombinaciji u finalu bit će Ariel Behar i Gonzalo Escobar.